Sports

Jednou se do Barcy vrátím, slibuje Messi. Po konci v Paříži by se rád chopil ředitelské role


Lionel Messi se během letního přestupového období ocitl v hlavní roli jednoho z největších transferů v dějinách fotbalu. Barcelona mu kvůli finančním problémům nebyla schopná prodloužit smlouvu, drobný Argentinec tak zamířil do hlavního města Francie. Sám však přiznal, že se chce jednou do Katalánska vrátit.

Od startu nové sezony se fotbalovému světu naskýtá pohled na úplně novou věc. Lionel Messi má na sobě poprvé od roku 2004 jiný dres. Argentinský génius hájí od začátku ročníku 2021/22 barvy Paříže a Barcelonu, která se nachází v dezolátním stavu, nadobro opustil.

Tedy minimálně jako hráč. Přiznal však, že by se do klubu, za který dal v 778 zápasech neskutečných 672 gólů, ještě jednou rád vrátil. A to jako ředitel, po konci profesionální kariéry. S rodinou chce ve Španělsku žít a značku, kterou miluje, chce dotáhnout zpět na vrchol.

„Ještě nevím, jestli se vrátím, až mi v Paříži vyprší smlouva,“ promluvil o svých hráčských plánech pro deník SPORT. „Ale téměř jisté je, že se vrátíme do Barcelony žít a náš život tam bude,“ pokračoval kapitán argentinského nároďáku.

„Vždycky jsem říkal, že bych rád pomohl klubu a byl užitečný. Rád bych se někdy stal sportovním ředitelem. Pokud se naskytne příležitost, rád bych se vrátil a přispěl, co můžu, protože je to klub, který mám rád a byl bych rád, kdyby se mu znovu dařilo,“ doplnil na toto téma Messi.

Vztahy jsou stále napjaté

Messi, který zatím v Paříži neprožívá zrovna povedený start, se mimo jiné rozpovídal i o svém odchodu. Snížení platu přijal, prezident Barcelony Laporta však nakonec odmítl. Podle svého vyjádření chtěl, aby Lionel hrál za klub zadarmo. A to fotbalista nechtěl.

Pravda je však jinde.

„Pravdou je, že když jsem odcházel, udělal jsem všechno možné, abych zůstal,“ pronesl Messi v pondělním rozhovoru. „Nikdy v žádném okamžiku po mně nechtěli, abych hrál zadarmo. Požádali mě, abych snížil svůj plat o 50 procent,“ řekl Messi.

„A já to udělal. Byli jsme ochotni klubu více pomoci. Moje přání a přání mé rodiny bylo zůstat v Barceloně. Bolelo to, protože si myslím, že to nebylo potřeba říkat,“ vyslal vzkaz prezidentovi, který v minulém týdnu vyrazil z klubu kouče Koemana.

Ať už to dopadne jakkoliv, plamen lásky k Barceloně u Messiho stále hoří. V Paříži se mu zatím příliš dobře nevede a v Ligue 1 na svůj premiérový gól stále ještě čeká, snad ale začne svítat na lepší časy. A kdo ví, třeba jednou uvidíme Messiho jako bosse Katalánců.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *