Sports

Rozjetý Clayton bere další trofej. Po triumfu na Ostrovech ovládl i World Series Finals


Letošní šipkařská sezona se nese v duchu dominance jednoho jediného borce. Velšský šipkař Jonny Clayton má báječnou formu, kterou si po World Grand Prix, Premier League a Masters přenesl i do amsterdamské haly. Ta o víkendu hostila finálový podnik World Series Finals.

Až osmý hráč světového žebříčku PDC letos válí. Jonny Clayton má fazónu, kterou mu mohou závidět i ty největší legendy šipkařského světa. Až do startu letošního roku šlo o relativně neznámého Velšana, který byl v organizaci spíše do počtu. Teď se ho ale bojí všichni.

Clayton letos válí až neskutečným způsobem. Ovládl Premier League, podmanil si Masters a ještě v průběhu října slavil vítězství na World Grand Prix. Teď přišel na řadu turnaj v názvem World Series Finals. A hádáte správně, tenhle šipkař znovu dominoval.

Cestu za trofejí a prémií 70 tisíc liber, tedy asi 2,1 milionu korun, nastartoval Clayton nejprve přes domácího Van der Voorta. Nad tím zvítězil jasným způsobem 6:1, ve druhém kole ho ale čekal těžký oříšek. Úřadující šampion, krajan Price, byl o něco náročnějším soupeřem.

Price, van Gerwen, van den Bergh

To jsou tři jména tří soupeřů, které Clayton na trase za trofejí porazil. Nejprve přišlo těsné vítězství 10:9 nad Pricem, van Gerwena porazil Velšan 11:6 a stejným způsobem opanoval i finále. V tom stál proti rozjetému Claytonovi belgický šipkař Dimitri van den Bergh.

„Byl to skvělý zápas. Dimitri podal prvotřídní výkon. Nemohl jsem mu utéct až do poslední čtvrtiny zápasu,“ prozradil Clayton pro web PDC. „Žádné zápasy nejsou lehké, každý na tomhle turnaji byl fantastický. Ale byl to můj víkend, takže budu dneska večer slavit,“ pokračoval.

Forma jako blázen, čtyři trofeje za jeden jediný rok. Jonny Clayton bude na rok 2021 vzpomínat s velkým úsměvem na tváři. „Cítím se skvěle, moje sebedůvěra je v tuto chvíli obrovská. Jsem velmi šťastný muž,“ doplnil Clayton.

Co dál? Na programu je toho stále až, až. Šipkaři se na konci listopadu chystají na Players Championship, na přelomu roku je pak čeká největší akce v roce. William Hill World Darts Championship pomalu klepe na dveře.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *