Sports

Další legenda zvažuje návrat do Barcelony. Pomoct jí chce také obránce Dani Alves


Start nové sezony jako z hororu. Takhle nějak smýšlí o svém dosavadním počínání Barcelona. Slavný gigant okupuje v tabulce La Ligy až deváté místo a žádná sláva to není ani v Lize mistrů. Do klubu už se přihnal nový kouč Xavi, který má vše obrátit k lepšímu. Přidat by se ale mohl i legendární obránce Dani Alves, který je v současné době bez angažmá.

Jeden z nejslavnějších fotbalových klubů planety se trápí. Barcelonu v létě opustil Lionel Messi, katalánský obr se topí v dluzích a nijak zvlášť lépe si nevede ani na hřišti. Deváté místo ve španělské lize? To je daleko, daleko za očekáváními. Zdá se však, že by mohlo svítat na lepší časy.

Neoblíbený kouč Ronald Koeman dostal padáka, jeho místo už je však zaplněné. Zpět do klubu se vrátila hráčská ikona a bývalý trenér katarského klubu Al Saad. Xavi už ve svém novém působišti mění pořádky, hráčům kontroluje činnost na sociálních sítích a vyžaduje tvrdou morálku.

Je to až příliš? Pro Barcelonu je něco takového v současné chvíli naprosto nezbytné. Xavi už také naznačil, že chce udělat řadu změn i v kádru. Mluví se o několika odchodech, ale samozřejmě i příchodech. Jednou z posil by prý mohl být i brazilský bek Dani Alves.

Tři trofeje z Ligy mistrů, šest španělských titulů, čtyři poháry a čtyři Superpoháry. Takhle nějak vypadá Alvesův kabinet z dob, kdy hrával za Barcelonu. Teď chce zpět. „Jestli si Barca myslí, že mě potřebuje, tak ať zavolá,“ pronesl už před časem.

Nadešel čas?

Xavi jeho volání zřejmě vyslyší. Alves pomáhá Barceloně budovat značku i po konci v klubu, za který odehrál celkem 391 zápasů. „Dani nám pomáhá mimo hřiště, mohl by však tým posunout i po sportovní stránce,“ myslí si prezident Barcelony Joan Laporta.

Po konci v Katalánsku prošel Alves týmy, jakými jsou Juventus, Paříž nebo Sao Paulo. Od září je ale bez angažmá. I to spekulacím nahrává do karet. Podle španělských médií se s ním Xavi chce sejít ještě tento týden, Brazilec by se pak k týmu mohl připojit v lednu.

„Věřím, že ať už půjdu kamkoliv, mohu týmu něco dát. Barceloně a jejím mladíkům ale obzvlášť,“ řekl Alves deníku Diario Sport. A v tom má tedy pravdu. Barca spoléhá spíše na mladší fotbalisty, zkušený borec by se tak týmu mohl náramně hodit.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *