Sports

Arsenal čelí po blamáži v FA Cupu posměchu. Kádr jako Real Madrid, hra jako hospodský tým, říká legenda


Na Ostrovech o víkendu probíhaly fotbalové žně. Nejvyšší soutěž se sice nehrála, i tak ale týmy z elitní společnosti měly napilno. Program obohatil slavný FA Cup, ve kterém se kromě jasných výsledků urodilo i pár překvapení. Jedno takové režíroval i londýnský Arsenal, který vypadl s Nottinghamem.

Sobotní a nedělní fotbalové hody na Britských ostrovech. Nějak tak by se dalo mluvit o FA Cupu, který se překlenul do své další fáze. Nejstarší klubová trofej v Evropě, do níž se kromě těch nejlepších dostanou i neprofesionální kluby, nabídla divákům parádní podívanou.

Už v sobotu postoupili třeba fotbalisté Manchesteru City, Chelsea, Brightonu, Leicesteru, Crystal Palace nebo Brentfordu. O den později doplnili své kolegy z Premier League třeba také Souček a spol., Liverpool nebo Tottenham. Všem se ale podle představ nedařilo.

Venku je Newcastle i Arsenal

Kdo ale sítem FA Cupu neprošel, jsou fotbalisté Newcastlu a Arsenalu. První jmenovaní nestačili v jasné domácí bitvě na Cambridge a potvrdili, že forma je v současné době přímo odstrašující. Ti druzí? Vypadli stejně jako před čtyřmi lety na půdě Forestu.

Při pohledu na historické tabulky nemají Gunners konkurenci. Čtrnáctinásobní šampioni FA Cupu měli ale před sebou ve třetím kole soka, na kterého zkrátka neumí. Cesta turnajem skončila pro Arsenal podobně už před čtyřmi lety.

Nottingham ale určitě za favorita neplatil. Pohybuje se v první polovině druhé ligy, na postup mezi smetánku to ale zatím určitě nevypadá. I tak ale na Arsenal vyzrál a díky snajprovi Grabbanovi se ujal v závěru vedení, kterého už se vzdát nehodlal.

Kanonýři se přes noc stali terčem kritiky i posměchu. Nepomohly jim totiž ani speciální bílé dresy, které měly za cíl upozornit na násilí mezi mladými. Naopak, naprosto nevhodné chování předvedl jeden z hráčů Nuno Tavares, kterého kouč stáhl už ve 35. minutě. Co následovalo? Zdravý Portugalec smrskl o zem rukavicemi a museli ho uklidňovat asistenci.

Nálada není dobrá. Arsenal sice v Premier League zase začal šlapat, po vypadnutí z FA Cupu ale má opět plné ruce práce. „Vypadají jako Real Madrid, ale hrají jako hospodský tým,“ říká legendární kapitán Manchesteru United Roy Keane.

Názor si udělejte sami, tím hlavním poselstvím ale je, že Arsenal si další kolo FA Cupu nezahraje. Na Nottingham čeká Leicester.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close