Sports

Battle roku za dveřmi. Furyho čeká Whyte, ve vyprodaném Wembley ukončí kariéru


Čekání je téměř u konce. A tím slovem téměř se myslí celý jeden jediný den. Už zítra se v londýnském fotbalovém svatostánku zvaném Wembley rozhoří boxerská bitva mezi Tysonem Furym a Dillianem Whytem. Pro prvního jmenovaného borce, který vlastní tituly těžké váhy WBC a The Ring, má jít o poslední zápas kariéry.

Anglie, Wembley, 23. duben. Místo a čas závěrečného zápasu v kariéře legendárního boxera Tysona Furyho. Britský ranař a vlastník dvou mistrovský pásů už čelil několika náročným překážkám. Derek Chisora, Vladimir Kličko, dvakrát Deontay Wilder. Výsledek z 22 zápasů? Jen jedna remíza a nula porážek.

Bilanci si bude chtít vylepšit i zítra proti krajanovi Dillianovi Whyteovi, který mu dříve dělal sparing partnera. Sám ale ví, že ho nečeká nic snadného. „Pokud nepodám stoprocentní výkon, ten chlap ze mě vyrazí duši. Musím být ve formě, abych ho porazil,“ řekl Tyson Fury na tiskové konferenci.

Tu už mají oba borci za sebou a od fightu je tak vůbec nic nedělí. Věří si také Whyte, který chce využít slabin „Gypsy Kinga“ a sebrat mu mistrovské tituly. Do karet mu hraje i fakt, že se zápas bude konat kousek od místa, kde vyrůstal. Ve Wembley budou oba chtít využít také parádní atmosféry.

„Nemám strach riskovat. Riskoval jsem celý život, takže to není nic nového. To, že budu bojovat o světový titul ve své vlasti, professional mě znamená všechno. Wembley je kousek od místa, odkud pocházím. Jsem připravený na pořádnou jízdu,“ pronesl Whyte.

Poslední zápas kariéry?

Neporažený šampion Fury už před pár měsíci, kdy dostala bitva oficiálně zelenou, pronesl, že skončí. Zítra to professional něj má být poslední zápas kariéry. „Odejdu zdravý, celý a neporažený. Určitě se dívejte, protože po tomhle už nikdy velkého Gypsy Kinga v akci neuvidíte. Tak to je,“ řekl na tiskovce.

Boxerští fanoušci tak zítra dostanou jedinečnou příležitost vidět svého oblíbence naposledy. Zároveň ale celý sportovní svět doufá, že si ještě Fury odchod do důchodu rozmyslí. Mohl by totiž ještě letos či příští rok sjednotit všechny pásy. Ty ostatní má v pronájmu Oleksandr Usyk, který zanedlouho změří síly s Anthonym Joshuou.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.