Sports

Běsnění Zvereva po utkání ve čtyřhře má dohru. Dny na turnaji v Acapulcu má sečtené


Málo vídaný exces předvedl po prohraném utkání ve čtyřhře na turnaji v Acapulcu třetí hráč světového žebříčku Alexander Zverev. Raketou opakovaně udeřil do umpiru a hlavnímu rozhodčímu vulgárně nadával. Nakonec byl z celého turnaje vyloučen.

Sice se na mexickém turnaji představil jenom ve dvou zápasech, i tak se mu ale podařilo zanechat po sobě nesmazatelnou stopu. Německý tenista Alexander Zverev nejprve uchvátil fanoušky v nekonečné bitvě s Američanem Brooksbym, kterého přehrál po necelých třech a půl hodinách.

Utkání se zapsalo do dějin, protože žádné utkání neskončilo tak pozdě. Poslední míček odehráli ve 4.54 hodin ranních, čímž přesně o dvacet minut překonali dosavadní rekord Baghdatise a Hewitta z Australian Open v roce 2008.

Zverev v utkání odvrátil dva mečboly ve druhém setu a dokráčel si pro extrémně cenné vítězství. Úspěšně tak vykročil za obhajobou titulu, ovšem aniž by nastoupil do dalšího kola, už nyní je jisté, že triumf nezopakuje.

Nadávky a bušení do umpiru

O příležitost se připravil sám nevhodným výstupem a chováním ve čtyřhře, do které nastoupil po boku Brazilce Mela. Společně s ním nestačili na dvojici Glaspool a Heliovaara, což Němec těžko kousal.  

Začalo to už ve vypjatém supertiebreaku, kde Alexander Zverev nesouhlasil s výrokem hlavního sudího a začal mu nadávat. Jednalo se o sporný dopad míčku, který přinesl soupeři mečbol. „Podívej se, kam dopadl, to je ta tvoje lajna? To je ta tvoje zku*vená lajna? Jsi zku*venej idiot,“ křičel na rozhodčího.

Britsko-finská dvojice dokázala proměnit hned první mečbol a mohla se radovat z postupu. Rozčilený Zverev po podání rukou soupeři přišel k rozhodčímu a dvakrát vší silou praštil do umpiru. Třetí ránu přidal se zlomenou raketou, když už sudí odcházel.

Celý incident se neobešel bez dohry. Pár hodin nato přišla informace, že byl Zverev z celého turnaje vyloučen, tím pádem i ze dvouhry. Postup bez boje si tak do dalšího kola připsal jeho krajan Peter Gojowczyk, se kterým se měl utkat v osmifinále.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.