Sports

Britská média mají jasno. Haaland odejde do City, z platu se vám protočí panenky


Chce ho Real Madrid, Barcelona, o jeho služby se zajímá také Paříž. Všem těm ale zřejmě dal norský klenot Erling Haaland košem. Podle britského deníku Daily Mail se dohodl na smlouvě s Manchesterem City, kde by měl pobírat astronomický plat. Následovat tak bude kroky svého otce, který před lety za Citizens hrával.

Jen těžko by byl Dortmund tam, kde je teď, bez něj. Od roku 2020 se stalo pravidlem, že ve velké většině případů, kdy dá Borussia gól, má v tom prsty jistý Erling Haaland. Obrovský expertise světového fotbalu neubírá na tempu už několik let, letos dal ve 26 zápasech hned 25 gólů. A v létě zřejmě zmizí.

Není divu, po Haalandovi prahnou přední evropské velkokluby a volání jednoho z nich Nor zkrátka musí vyslyšet. Mluvilo se o Realu, Barceloně, Bayernu nebo Chelsea. Na adresu posledního jmenovaného se před časem sám bývalý hráč Salcburku vyjádřil. „Doufám, že jsou to jenom zvěsti a nemá to reálný základ. Sto třicet milionů liber za jednoho fotbalistu by totiž bylo příliš mnoho peněz,“ řekl tehdy.

Skutečně. Cenovku má sice nastavenou na 124 milionů, po finanční krizi způsobené pandemií nemoci covid-19 ale mnozí takovou částku zaplatit nemohou. A už vůbec ne Chelsea, která je ráda, že vůbec má na dopravu na zápasy. Velkolepý plán však mají zástupci Manchesteru City.

Plat, o kterém se mu ani nesnilo

Už několik let přední anglický gigant zjistil, že i když má Haaland v Německu smlouvu až do roku 2024, teď v létě ho může jakýkoliv klub vykoupit. Výstupní klauzule navíc činí „jen“ 75 milionů, což jsou professional Citizens drobné. Haaland by se měl na Ostrovech jako prase v žitě, brát by totiž měl 500 tisíc týdně.

Právě o takové výši platu informují reportéři v Anglii. Jedná se o v přepočtu 14,7 milionu korun, které by každý týden přistály Haalandovi na účtu. Jemu ale samozřejmě jde hlavně o fotbal. V Manchesteru by rok co rok bojoval o titul v Premier League, navíc by měl jistou i Ligu mistrů.

A navíc, jeho otec Alf-Inge přivedl malého Erlinga na svět přesně 20 dní po tom, co odešel jako profi fotbalista z Leedsu právě do Manchesteru City. Erling tak by vychováván od začátku života jako synek hráče Citizens. Tam strávil jeho otec celkem tři roky.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.