Sports

Čeká nás peklo, varuje kouč Trpišovský před odvetnou bitvou s Panathinaikosem


Splněno, Slavia doma porazila Panathinaikos 2:0 a je postupu do posledního předkola Evropské konferenční ligy na dosah. Trenér Jindřich Trpišovský však všechny varuje, že se nesmí nic podcenit. Odveta bude obrovsky náročná a vyčerpávající. Do hry se vrátil Schranz, ten zmiňoval své zdraví.

Utkání i svůj fyzický stav hodnotil po duelu s Řeky pro klubový web SK Slavia Praha nejprve střelec úvodní branky Ivan Schranz: „Je mi skvěle. Byl to těžký soupeř. Vyhráli jsme, myslím, zaslouženě. Chyběl tomu možná jeden gól, abychom měli odvetu jednodušší, ale určitě nás nečeká nic lehkého. Musíme tam jít koncentrovaní naplno. Jsme jen v polovině, musíme podat minimálně tak dobrý výkon jako tady a zvládnout to i tam,“ uvedl slovenský snajpr.

Bývalý hráč Jablonce poté mluvil i o červených kartách: „První určitě byla podle mě zasloužená. Pád byl přifilmovaný a rozhodčí rozhodl dobře. U té druhé situace jsem byl dál, takže jsem to neviděl. Rozhodčí dal žlutou kartu za simulování Šporarovi a pak to změnil na červenou kartu pro Eduarda. Co se dá dělat,“ uzavřel Schranz.

Nepříjemné, zrádné. Bude to peklo, straší trenér

Na tiskové konferenci pak hlavní trenér Jindřich Trpišovský zmiňoval nelehké podmínky, které jeho mužstvo v odvetě čekají: „No, 2:0 je zrádný výsledek. Víme, jaké peklo nás v Řecku čeká. Tady nám bylo všem horko, tam to bude ještě horší! K tomu musíme připočíst tamní prostředí, bouřlivou kulisu a specifickou hrací plochu,“ konstatoval velmi pragmaticky kouč z Nelahozevsi.

Lodivod SK Slavia Praha pak dodal: „Musíme hrát komplexně a vstoupit do zápasu stejně jako dnes. Soupeř zvolí ofenzivní sestavu, musíme si na to dát jednoznačně pozor. Šance jsou po prvním zápase příznivější pro nás, ale v Athénách nás čeká peklo. Soupeř nám ukázal, jak nebezpečný dokáže být,“ nešetřil přísnými a ostrými slovy pán sešívané střídačky se svou signifikantní kšiltovkou na hlavě.

Na závěr si Trpišovský postěžoval na nesmyslný zkrat Santose: „Jednoznačně to beru jako obrovskou chybu. Upozorňovali jsme na to o poločase, asi málo… Je to osobní kontakt bez balonu, úplně nesmyslné rozhodnutí a za mě ještě ze špatného postavení, kdy je jasné, že když je Aiham Ousou na balonu, tak musí mít jiné postavení, a pak to řeší faulem. Zkomplikovalo se nám to, protože jsme to měli v rukách,“ dodal rozčílený trenér.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.