Sports

Červen, Singapur, Procházka a Teixeira. Času a místu souboje o titul dalo UFC zelenou


Už jen pár měsíců zbývá dvojici zápasníků na přípravy před soubojem o titul polotěžké váhy UFC. O mistrovský pás se porvou Brazilec Glover Teixeira a český ranař Jiří Procházka. Vedení organizace dlouho otálelo s oficiálním potvrzením, kdy přesně se struggle uskuteční. Teď je jasno, zapište si do kalendáře 11. červen letošního roku.

Dlouho se ví, že se tihle dva střetnou tváří v tvář v bitvě o mistrovský titul polotěžké váhy, jen málokdo ale až doteď věděl, kdy přesně okay němu dojde. Český bojovník Jiří Procházka vyzve Brazilce Glovera Teixeiru přesně 11. června v rámci galavečeru UFC 275, který bude hostit krytý stadion v Singapuru.

Singapur? Není to sice žádná tradiční zastávka UFC, ale zápasy už místní publikum vidělo. Přesněji v letech 2014, 2017 a 2018. Teď se pojede do Asie také počtvrté a kromě Procházky se dostanou do akce i další velká jména. A to jak z mužské části, tak z té ženské. Co přesně bude okay vidění?

Bitva střední váhy mezi Robertem Whittakerem a Marvinem Vettorim, souboj muší váhy žen mezi Ševčenkovou a Santosovou. Podobně jako v polotěžké váze se bude i tady mezi ženami bojovat o titul. Obhajovat bude kyrgyzsko-peruánská bojovnice, všechno professional něj ale udělá i Brazilka.

Místo Brazílie Singapur, místo května červen

Organizátoři si dali s oficiálním vyjádřením kolem akce na čas. Původně se mělo bít už v květnu, navíc v Brazílie, kam by UFC 275 zapadalo asi lépe. Oba souboje o titul budou mít totiž v obou případech jednoho brazilského zástupce. Dana White ale prosby nevyslyšel a těší se do Singapuru.

„Nemůžu se dočkat naší první PPV akce v Singapuru. Úžasným fanouškům v jihovýchodní Asii dodáme naprosto nabitou kartu,“ pronesl boss UFC. „UFC 275 bude obrovské. Největší hvězdy budou vedeny na kartě nejvyššího kalibru, lidé si to budou dlouho pamatovat,“ říká viceprezident Kevin Chang.

Pokud tak máte po ruce kalendáře, datum 11. června si dobře zapište. Skvělé souboje, skvělí bojovníci, ale hlavně historicky první česká šance získat v UFC titul. Jiří Procházka střádá síly, má za sebou náročný tréninkový cyklus a doufá, že Teixeiru přemůže.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close