Sports

Češi zbrojí na Turné čtyř můstků. Na jubilejní ročník jede Koudelka, Polášek a Sakala


Oslavy Nového roku v podání českých skokanů na lyžích? Program je jednoznačný. Trojice závodníků se už teď chystá na jubilejní 70. ročník Turné čtyř můstků, kde bude chtít uspět. Do nominace se letos vměstnal Roman Koudelka, Viktor Polášek a Filip Sakala, který bude ve Světovém poháru startovat poprvé v sezoně.

Fotbal má Ligu mistrů, hokej každoroční mistrovství světa, biatlon světový šampionát. Když se mluví o tom největším podniku, který mohou zažít skokané na lyžích, je to Turné čtyř můstků. To se bude na přelomu letošního roku konat už posedmdesáté.

Oberstdorf, Ga-Pa, Innsbruck a Bischofshofen. Takové budou zastávky skokanské elity během několikadenního tažení po německých a rakouských horských střediscích. O slávu budou chtít bojovat také Češi, jejichž vlajku ponesou celkem tři borci.

„Jedeme s maximálním možným počtem. Aktuálně máme ve Světovém poháru vyjetou kvótu tří účastnických míst,“ upřesnil pro ČTK místopředseda českých skonanů Jan Baier. Jeho svěřencům se letos vůbec nedaří a ani v jednom závodu se neumístili v top 30.

Koudelka, Polášek, Sakala

To ale budou chtít na Turné změnit. Důvodů k radosti mají hned několik, po zranění už se minulý závod vrátil Roman Koudelka. „Jdu krok po kroku. Návrat do svěťáku je pro mě odměnou za dřinu,“ říká. Na jeho zkušenosti bude český tým spoléhat nejvíce.

Koudelka totiž v letech 2012 a 2019 obsadil na Turné shodně páté místo a řadil se mezi největší hvězdy. Poslední větší úspěch byl k vidění v sezoně 2005/2006, kdy na dělené první místo doskočil Jakub Janda. Od té doby tak maximálně pětka.

Vloni opanoval Turné polský skokan Kamil Stoch, druhý skončil Němec Karl Geiger a bronz bral Polák Dawid Kubacki.

Program Turné čtyř můstků 2021/2022:

  • 28. prosince od 16:30 v Oberstdorfu (Německo) – kvalifikace
  • 29. prosince od 17:30 v Oberstdorfu (Německo) – závod
  • 31. prosince od 14:00 v Garmish-Partenkirchenu (Německo) – kvalifikace
  • 1. ledna od 14:00 v Garmish-Partenkirchenu (Německo) – závod
  • 3. ledna od 13:30 v Innsbrucku (Rakousko) – kvalifikace
  • 4. ledna od 13:30 v Innsbrucku (Rakousko) – závod
  • 5. ledna od 17:15 v Bischofshofenu (Rakousko) – kvalifikace
  • 6. ledna od 17:30 v Bischofshofenu (Rakousko) – závodSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close