Sports

Českým týmům se v Evropě nedařilo. Slavia přišla o výhru v závěru, Sparta prohrála


Čtvrteční podvečer přinesl po delší odmlce další zápasy českých zástupců v evropských soutěžích. Bodovat se podařilo fotbalistům Slavie a Jablonce, kteří dokázali na domácích stadionech remizovat. Spartě se na horké skotské půdě nedařilo a kvůli porážce s Rangers přišla o možnost postoupit ze skupiny.     

Jako první se představila pražská Slavia, která na domácím stadionu hostila holandský Feyenoord. Do Edenu dorazilo téměř 15 tisíc diváků, kvůli novým opatřením si slavisté podobně vysokou návštěvu neužijí minimálně měsíc.

Několik stovek příznivců dorazilo také z Nizozemska, a nakonec se vraceli do rodné země velice spokojení. Vývoj zápasu totiž po většinu času hrál ve prospěch Slavie. Sešívaní se dostali do vedení už ve dvanácté minutě, kdy se trefil Olayinka.

Hosté srovnali po půl hodině hry, jenže ve 36. minutě dostal Til červenou kartu a výrazně tak oslabil svůj tým. Početní převahy dokázali slavisté využít, když jim vedení vrátil Kuchta. O výhru přišla Slavia až v nastavení druhé půle, kdy druhým gólem v zápase srovnal Dessers.

„Výsledek nás mrzí kvůli divákům, kteří nás celý zápas skvěle podporovali. Asi už jsme si mysleli, že to nějak ukopeme. V Berlíně uděláme maximum aspoň pro druhé místo ve skupině,“ uvedl pro web www.slavia.cz Jan Kuchta.  

Sparta chybovala a ve Skotsku prohrála

Nejspokojenějším českým týmem po čtvrtku zůstal Jablonec. Severočeši na Střelnici dokázali bodovat se silným Alkmaarem a zůstali ve hře o postup ze skupiny. V posledním zápase o něj budou usilovat na hřišti Kluže, na druhé Randers ztrácejí jeden bod.

K bodovému zisku nasměrovala svěřence Petra Rady brzká trefa ze sedmé minuty, o kterou se postaral Miloš Kratochvíl. Konečnou remízu 1:1 nakonec vystřelil v prvním poločase vyrovnávací trefou Evjen.

Nepovedené představení má za sebou Sparta, která ve čtvrtek přišla o možnost postupu ze skupiny Evropské ligy. Proti skotskému Rangers dvakrát lacino inkasovala, přičemž především druhou branku soupeři přímo darovala. V posledním zápase skupiny tak Letenští budou bojovat pouze o postup do play off Evropské konferenční ligy.  
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close