Sports

Chyba pořadatelů stála fanoušky na Africkém poháru život. Tlačenici nepřežilo osm lidí


Africký pohár národů pokračuje další porcí zápasů, kromě dění na trávníku se ale řeší i další věci. Nejprve se stal hlavním bodem diskusí rozhodčí, který ukončoval zápas na třikrát, teď se udála další nepříjemnost. Chyba pořadatelů zapříčinila, že na stadionu v Kamerunu zemřelo osm lidí a dalších několik desítek bylo zraněno.

Událost, na kterou Afrika čekala několik let, v současné době hostí Kamerun. Státu, který v posledních letech sužuje válka, přisoudili organizátoři ústřední roli v Africkém poháru národů trochu překvapivě, na to už se ale historie neptá. Kontinentální mistrovství zde probíhá a dál probíhat bude.

Turnaj už se překlenul do finální fáze, na programu už jsou dnes pouhé dva zápasy osmifinále, zbytek má své počínání za sebou či ještě před sebou. Kdo už se chystá na svůj čtvrtfinálový boj, je domácí Kamerun, který udolal Komory. Zápas má ale také smutnou dohru.

Tlačenice vzala život osmi lidem

Organizátoři na startu akce zuřili. Kvůli covidu byla kapacita míst k sezení na stadionech snížena na osmdesát procent, i tak se ale místa jaksi neplnila. Přistoupilo se tak k tomu, že pořadatelé rozdávali před svatostánkem volné lístky, aby se ochozy pořádně zaplnily.

To ale bohužel stálo některé fanoušky život. Kapacita stadionu Olembé zajišťuje 60 tisíc míst, byla však snížena na osmdesát procent. I tak se na tribunách těsnalo přes 50 tisíc lidí, kteří chtěli své miláčky vidět v akci.

Kvůli tlačenicím bylo do nemocnice převezeno přes 40 lidí, někteří na tom byli se zraněními hodně vážně. „Někteří jsou v hodně špatném stavu. Budeme je muset poslat na specializovanou kliniku,“ řekla agentuře AP jedna ze zdravotních sester v blízké nemocnici.

Bohužel, chyba pořadatelů už si vyžádala osm obětí, kterých může v následujících dnech ještě přibýt. Kamerun zvítězil, postoupil do čtvrtečních bojů, bohužel pro ně ale fotbalová stránka šla v tuto chvíli stranou, z Olembé se kvůli tragédii přesunou zápasy na stadion Ahmadoua Ahidja.

Domácí Kamerun čeká ve čtvrtfinále Gambie, která trochu nečekaně vyřadila silnou Guineu. Snad se tentokrát zápas domácích miláčků obejde bez ztrát na životech.




Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.