Sports

Další české jméno mezi elitou? Tereza Bledá už figuruje na stránkách organizace UFC


Dvořák a Procházka, dva čeští bojovníci, kteří mají platné smlouvy s nejslavnější MMA organizací UFC. Okay nim by se mohl v srpnu přidal také Matěj Peňáz, kromě mužského tria by ale brzy mohlo dojít také na povolání jedné ženy. Tereza Bledá, neporažená česká zápasnice, už má dokonce profil na stránkách organizace.

Že jste o ní ještě neslyšeli? To by se mělo v dohledné době změnit. Před pár lety Tereza Bledá jako amatérka porazila Lucii Pudilovou v rámci večera Oktagon Underground. Favoritka v tu chvíli hlásila návrat na českou scénu po konci v UFC, právě tam by mohla Bledá jako první žena po Pudilové zamířit.

„Chápu, že měla řeči, přichází z UFC, to je jiná úroveň. Věřila, že si tu s námi bude hrát, jenže všichni nastupovali za stejných podmínek. Asi to chtělo víc úcty,“ říkala tehdy Bledá na adresu Pudilové. Od té doby vyhrála Bledá dalších sedm bitev, prohru zatím nemá ani jednu. A tak se začínají rojit spekulace.

Jejímu odchodu do zámoří napovídá třeba fakt, že už má na stránkách UFC založený profil. Nabídku smlouvy zatím nemá, nikdo se jí neozval, svými výkony už ale prezidenta Danu Whita rozhodně zaujala. Její kouč André Reinders tvrdí, že už by jeho svěřenkyně klidně na přechod mít mohla.

„U žen není ta propast v MMA tak hluboká, navíc Tereza je vážně obrovský expertise. Někdo může namítnout, že jí chybí zkušenosti, což je samozřejmě pravda. Její fyzické schopnosti, drive i způsob boje však spoustu nedostatků předčí. Takže ano, podle mě by na UFC měla už teď,“ řekl Reinders na začátku roku professional server Kaocko.cz.

Hlavně, aby přišla nabídka

Teprve 20letá Bledá je expertise od pána Boha. Nezaskočí ji velká jména, naposledy zvítězila v prosinci loňského roku nad Brazilskou Limovou, kterou ukončila už po 1 minutě a 49 vteřinách prvního kola. Co bude teď?

„Klíčové je, aby přišla nabídka. Jelikož ale Terezu zastupuje celosvětově známý First Round Management, věřím, že by to mohlo být fakt blízko. Jak už ale řekla sama Tereza, Oktagon se teď o ni stará přímo skvěle. Takže pokud nepřestoupí do UFC teď, klidně si ještě v Česku střihne jednu nebo dvě obhajoby a ok přesunu dojde až pak. Všechny možnosti jsou otevřené,“ říká Reinders.

Bledá by byla po Pudilové druhou českou ženou, která by se představila v UFC.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close