Sports

Další přestupová pecka na obzoru. O návratu do Premier League jedná kanonýr Luis Suárez


Během nejlepších let své kariéry platil tenhle borec za postrach všech brankářů. A vlastně stále platí. Bývalý snajpr Liverpoolu, Barcelony nebo Atlética Madrid má na kontě stovky branek a končit ještě ani ve svých 35 letech nehodlá. Ba naopak, Luis Suárez jedná o comebacku do Premier League.

Groningen, Ajax, Liverpool, Barcelona, Atlético Madrid a samozřejmě reprezentace Uruguaye. Obávaný kanonýr Luis Suárez oblékl už řadu dresů zvučných týmů z Evropy. Ve většině z nich se mu dařilo na výbornou a vysloužil si nálepku legendy.

Teď Atlético, pak otázka

Suárez v současné době obléká dres Atlética Madrid, do kterého se stěhoval v září roku 2020 jako nepotřebný hráč Barcelony. Katalánci se ale nejspíš trochu přepočítali, právě tenhle útočník měl totiž lví podíl v úspěšné jízdě zástupců hlavního města Španělska za ligovým titulem.

Jenže, ani podobně jako před rokem a půl Barcelona začíná pochybovat o kvalitách Suáreze také vedení Atlética. Jihoameričanovi bylo řečeno, že si má od léta hledat nový klub, ten by ale možná mohl najít už teď v zimě. Do služeb ho lanaří kluby MLS, ale hlavně bývalý spoluhráč.

„Pro Anglii to byl Wayne Rooney, pro Liverpool buď Luis Suárez, nebo Fernando Torres. Ale vzhledem k tomu, že raději zvolil přestup do zahraničí a ne do Chelsea, šel bych po Luisovi,“ vyjádřil se před časem na otázku kolem nejlepších hráčů posledních let Steven Gerrard.

Ano, ten Gerrard, tedy současný kouč Aston Villy.

Comeback do Premier League?

Jak už bylo řečeno, po Suárezovi prahne třeba Inter Miami z MLS, útočník by ale ještě jednou rád zažil evropské dobrodružství. To by se mu mohlo splnit v Aston Ville, kterou vede někdejší liverpoolský spoluhráč Gerrard.

„Villans“ v zimním přestupovém období nezahálí, do klubu už přišli dva bývalý hráči Barcelony, obránce Lucas Digne a útočník Phillipe Coutinho. Teď by se mohl přidat i třetí, který opět přemýšlí o Ostrovech. A nutno říct, že i Ostrovy touží po Suárezovi.

Majitel čtyř španělských titulů, jedné Ligy mistrů a vítězství v Copě Américe hrával Premier League v letech 2011 až 2014. V celkem 144 zápasech za Liverpool se trefil hned 82krát, 47 gólů připravil pro své spoluhráče.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close