Sports

Další revoluce v podání FIFA. Po změně pravidel se kroutí hlavně vedení Chelsea nebo Bergama


Přestupy, odchody do jiných klubů po skončení smlouvy, ale také hostování. Fotbalové kluby řeší posilování týmů různými způsoby, do situace ale často promlouvá také Mezinárodní federace fotbalových asociací známá jako FIFA. Od příští sezony by se měla měnit pravidla a jednat se bude zejména o třetí typ, tedy hostování.

Pouštění hráčů na hostování je fotbalovou kapitolou, která se příliš neřeší. Čehož občas dokážou někteří patřičně využít. Své hráče posílají kluby jinam, aby se rozehráli, pomáhali se záchranářskými boji, nebo proto, aby se jich zkrátka na chvilku zbavili.

FIFA až doteď do této problematiky příliš nezasahovala, od 1. července letošního roku ale ke změnám přeci jen dojde. Nově bude platit pravidlo o osmi možných hráčích, kteří mohou odejít z klubu na určitý čas. Od sezony 2023/2024 jich bude sedm, o rok později už jen šest.

Pravidla ale také mluví o tom, že by se to nemělo týkat hráčů do 21 let a obchody mezi kluby z jedné země. Oněch osm hráčů platí pro hostování za hranice. FIFA ale nabádá, aby se pravidla zavedla také v domácích soutěžích. Kromě „hostovaček“ byla na schůzi FIFA řeč také o přestupech. Nová nařízení se budou týkat přesuny mezi kluby, mezi kterými může dojít jen k trojnásobným obchodům.

Problém pro Bergamo nebo Chelsea

Pokud fotbal sledujete důkladně, už jste možná zachytili, že kluby jako Chelsea nebo Atalanta Bergamo jsou v hostováních mistři. Své hráče, ať už mladé nebo staré, posílají ven, ale stále si je často nechávají jako kmenové hráče.

Podle webu Transfermarkt jsou v současné době na hostováních desetitisíce hráčů, tabulkám ale vévodí hlavně Italové. Bergamo, Janov, Juventus, Inter Milán. Právě to jsou ti největší hráči. Takhle nějak vypadá tabulka nejaktivnějších výběrů, které využívají možnost hostování.

Hráči hostující jinde:

  1. Atalanta Bergamo (první liga, Itálie) – 63
  2. Janov (první liga, Itálie) – 37
  3. Maccabi Haifa (první liga, Izrael) – 30

Další zajímavé pořadí… 7. AC Milán (první liga, Itálie) – 18, 39. Manchester City (první liga, Anglie) – 14, 47. Slavia Praha (první liga, Česko) – 13, 95. Baník Ostrava (první liga, Česko) – 10

Kluby, které sází na hostující hráče:

  1. Gimcheon Sangmu (první liga, Jižní Korea) – 29
  2. Beitar Tel Aviv Bat Yam (druhá liga, Izrael) – 19
  3. Nigde Anadolu (druhá liga, Turecko) – 17

Chelsea tak podle tabulek ze svého tempa ubrala, v jednu chvíli, před pár dny a startem přestupového období, bylo těchto hráčů 22. Mezi nimi i takové hvězdy jako Batshuyi, Drinkwater, Tomori, Bakayoko nebo Ampadu.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close