Sports

Dalších 8 let u Žraloků. Hertl podepsal snový kontakt, bude nejlépe placeným Čechem


Mluvilo se o přestupu do Bostonu, vyztužení pětky s McDavidem a Draisaitlem v Edmontonu, nic takového se ale nakonec z pohledu Tomáše Hertla konat nebude. Český útočník stráví v NHL dalších osm let ve službách San Jose Sharks. Podepsal pohádkový kontakt a přijít by si měl až na 1,45 miliardy korun.

Když v roce 2013 podepisoval Tomáš Hertl nováčkovskou smlouvu na tři roky, asi nečekal, že za dalších pár let spojí své síly se San Jose už zřejmě natrvalo. Na startu letošní sezony nebylo nic jasné, Hertl se poohlížel po nových možnostech, prodloužení se ze strany vedení nekonalo. Tedy až doteď.

Hertl se nakonec dočkal, nemusí řešit přechod na listinu volných hráčů, nemusí svého agenta nutit do promluvit s jinými kluby. Žraloci nabídli bývalému hráči pražské Slavie pohádkovou smlouvu na osm dlouhých let. Pražský rodák si vydělá 65,1 milionu dolarů, tedy asi 1,5 miliardy korun.

„Poslední měsíce toho bylo hodně, novináři se mě furt ptali. Nebudu lhát, měl jsem to v hlavě, hodně jsem o tom přemýšlel. Do poslední chvíle jsem nevěděl, jak to bude a co bude. Na začátku sezony se to neřešilo a začali jsme jednat až ke konci. Nevěděl jsem, zda mě budou chtít, ale po konverzaci se San Jose to všechno nakonec dopadlo,“ je rád český útočník.

Boston, Edmonton a Rangers u ledu

Kolem Hertla bylo živo. O jeho služby se v případě konce v San Jose zajímaly přední týmy NHL v čele s Bostonem Bruins, Edmontonem Oilers nebo New Yorkem Rangers. Právě na to ale možná zástupci Sharks slyšeli a rozhodli se zakročit. Hertl bude svůj jediný tým v zámoří reprezentovat i dál.

„Jsem moc spokojený a rád, že to tak dopadlo. Nečekal bych, že podepíšu osm let. Je pro mě čest být v týmu tak dlouho a ještě mít možnost pokračovat. Vážím si toho, že mě mají rádi fanoušci a snažím se jim to vracet i mimo led,“ řekl Hertl pro agenturu Sport Invest.

„Všichni jsou šťastní. Když se jednalo, tak manželka pořád vyzvídala, co bude. Ale já sám nevěděl. Pak byla moc ráda, že zůstaneme. Máme syna, do budoucna se povede i druhé dítě. Je tady super prostředí pro rodinu a život,“ doplnil nový nejlépe placený český hokejista v zámořské NHL.

Hertlovi je 28 let, na konci nového kontraktu mu bude 36.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close