Sports

Divočina na úvod MS dvacítek. Češi rozhodli derby se Slovenskem v samém závěru


Úvod jako z hororu prožili čeští junioři na mistrovství světa v kanadském Edmontonu. Z tragické první třetiny proti Slovensku se ale naštěstí stačili oklepat a vývoj otočit. Vyrovnaný zápas nakonec musel rozhodnout až v čase 58:10 drzý Szturc. Po vítězství 5:4 si Češi do tabulky připsali první cenné body.

Odložený světový šampionát hokejistů do 20 let je konečně tady. Kanadské ledové plochy budou v následujících dnech hostit naděje, mezi kterými nechybí ani ty z České republiky. Byly to právě ony, které se jako první dostali na mistrovství do akce, a které do tabulky přidaly první body za výhru.

Hned na start turnaje změřil český tým síly se sousedním Slovenskem. Derby jako řemen sledovali diváci v edmontonské aréně Rogers Place. Padlo celkem devět branek, čtyři do české sítě, pět do té slovenské. K vidění byla také řada přesilových her na obou stranách a šancí, které by mohly klidně vystačit na více zápasů než jen jeden jediný.

Pokud by se dal vstup do zápasu z pohledu České republiky popsat jedním slovem, nejspíš by to žádný lichotivý výraz nebyl. Už po šesti minutách prohrávali favorité o dva góly. Ve druhém dějství naštěstí po rychlé brance Ryšavého snížili, dílo pak dokonali Gut a Šapovaliv. Když v poslední třetině zvýšil po své 10. střele v zápase náskok českých juniorů kapitán Myšák, všechno vypadalo skvěle.

Jenomže dvě přesilovky Slovenska znamenaly dva góly a všechno změnily. Až v samém závěru musel vzít zápas do rukou Szturc, který po individuální akci v čase 58:10 rozhodl na 5:4 ve prospěch českého týmu.

Slovensko válelo i bez hvězd

Slafkovský, Nemec ani Mešár kvůli povinnostem na kempech v týmech NHL nejeli, Slovensko si ale dokázalo poradit i bez nich. Se svými sousedy bruslilo, využívalo šance a spoléhalo se na rychlé protiakce a přesilové hry. Češi nakonec mohou být na výhru rádi. Podle kouč Rulíka jde o triumf s kaňkou.

„Všichni si uvědomovali, že první zápas je třeba vyhrát, abychom se trochu uklidnili a udělali první body do tabulky základní skupiny Je krásné, že jsme vyhráli. Ale pro mě je na tom vítězství taková kaňka. Závěr se vůbec nepovedl, to si představujeme s kolegy úplně jinak,“ vysvětloval po zápase hlavní kouč české reprezentace do 20 let.

Jeho svěřence čeká další zápas zítra, kdy se utkání s Finskem, pak narazí ještě na domácí Kanadu a Lotyšsko.

Hokejové mistrovství světa dvacítek v Edmontonu:

  • Česko vs. Slovensko 5:4 (0:2, 3:0, 2:2). Góly a asistence: 23. Ryšavý (Jiříček, Menšík), 34. Gut (Kulich, Myšák), 38. Šapovaliv (T. Urban, Měchura), 48. Myšák (Gut), 59. G. Szturc (D. Špaček) – 4. S. Petrovský, 6. Kašlík (Myklucha, R. Petrovický), 54. R. Petrovický (Dvorský), 57. Kašlík (S. Petrovský).
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.