Sports

Dramatizace. Tampa odčinila debakl, smázla Colorado a snížila sérii. Palát je při chuti


Nejprve neúspěšné drama až do poslední vteřiny, poté drtivá porážka a pád na zem a nyní velmi přesvědčivá výhra. Takové je finále NHL pro Tampu Bay. Tým kolem Ondřeje Paláta zvládl třetí bitvu s Avalanche a dokázal zvítězit 6:2, a tak snížit sérii na 1:2.

Podobně jako v Denveru šlo sice do vedení mužstvo, v němž působí i Pavel Francouz, a to po skrumáži těl před domácí brankou. Landeskog propašoval kotouč až do sítě poté, co jej nepříjemně na Vasilevskiyho nahodil Rantanen. Nicméně Tampa Bay se dokázala zmobilizovat a začala sypat jednu branku za druhou.

Nejprve se s velkou dávkou štěstí prosadil domácí Cirelli, na něj navázal ještě v první dvacetiminutovce ve skvělé formě hrající český střelec Ondřej Palát. Hvězda, jež spatřila světlo světa v našich luzích a hájích, dostala na pravý kruh precizní pas od Stamkose a pohotově zavěsila. 2:1 pro Tampu.

Hned ve 22. minutě zvýšil vedení Paul, znovu se jednalo o pohotovou střelu, tentokráte však z kruhu levého. Landeskog sice svým druhým zářezem na pažbu v utkání skóre korigoval, ale Lightning pokračovali v krasojízdě.

Stamkos dal spektakulární gól z otočky a Maroon zvýšil bekhendem v polovině zápasu již na 5:2. Colorado dorazil poté ještě ve druhé třetině po vynikajícím pasu od Paláta ikonický Perry a Lightning si došli pro hladkou výhru 6:2

Kuempera nahradil po čtvrté inkasované brance Čech Francouz, což by mohlo znamenat, že by Pavel chytal příště od začátku. Nechme se překvapit.

Víme, čeho jsme schopni, zní z úst kapitána Lightning

Steven Stamkos, kapitán Tampy Bay, byl pro debaklu v Denveru vystaven velkému tlaku, zejména pak ze strany fanoušků. Jedna americká reportérka se forvarda modrobílých po třetí bitvě tázala, proč někteří lidé Lightning po neúspěších v Coloradu odepisovali. Stamkos všem zavřel ústa, neboť odpověděl: „Upřímně, lidé si mohou říkat vše, co chtějí,“ začal Steven.

„Ale my moc dobře víme, jaké kluky máme v šatně. Čeho jsme schopni. Věděli jsme, že nám pomůže, když se vrátíme domů. Poženou nás naši fanoušci, nepochybovali jsme o tom, že bychom měli prohrát i třetí duel. Zahráli jsme skvěle a dobře jsme se vrátili do hry o Stanley Cup,“ podotkla hvězda.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.