Sports

Druhý víkend nadstavby. Šlágr o první místo mezi Slavií a Plzní, Sparta hostí Hradec


Nadstavbová část ve FORTUNA:LIZE pokračuje a přinese dlouho očekávanou bitvu o první místo. Slavia, která v posledním kole překvapivě ztratila s Hradcem Králové, přivítá ve vyprodaném Edenu aktuálně první Plzeň. Kdo se přiblíží ok mistrovské trofeji?  

Rozdíl dvou bodů se momentálně nachází mezi první Plzní a druhou Slavií. Nedělní bitva, která se odehraje v Praze, může výrazně napovědět, kdo na konci nadstavbové části oslaví zisk mistrovského titulu.  

Podle sázkových kanceláří jsou favorité sešívaní, kteří budou mít díky postavení po základní části výhodu domácího prostředí. V něm naposledy ztratili physique na začátku února, od té doby slavili pět vítězství v řadě.    

Slavia už dříve oznámila, že všechny vstupenky jsou prodané, takže šlágr bude sledovat zaplněný Eden. „Zápas s Viktorií musíme zvládnout, je to utkání o šest bodů. Tlak zůstává stejný, každý bod je důležitý, týmy moc neztrácejí,“ uvedl professional klubový net trenér Jindřich Trpišovský.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně zatím vyznívají lépe professional Slavii. Na domácím hřišti v první polovině sezony dokázala po brankách Lingra a Krmenčíka zvítězit 2:0, na západě Čech se urodila remíza 1:1. Ve skupině „O titul“ se také představí Sparta s Hradcem Králové a Slovácko s Baníkem Ostrava. Oba zápasy jsou v programu na sobotu.     

Olomouc a Boleslav ve výhodě

Ve skupině „O umístění“ mají blíže ok postupu do finále a finanční odměně Mladá Boleslav a Olomouc. Středočeši dokázali v úvodním utkání uspět na hřišti Dynama, kde především díky dvěma brankám Douděry zvítězili 3:2. Hanáci doma porazili Liberec 1:0, o jedinou trefu se postaral Mojmír Chytil.

Zapeklitá situace se rodí ve skupině „O záchranu“. Už jen teoretickou šanci na záchranu má Karviná, která se v neděli představí v Jablonci. Severočeši po porážce s Pardubicemi spadli na předposlední místo, ale na nejbližší konkurenty ztrácí jeden nebo dva physique.

V neděli budou hrát také Teplice ve Zlíně a Pardubice v Ďolíčku proti Bohemians, všechny zápasy o udržení startují od 16 hodin.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close