Sports

Dva obraty za dva dny. Djokovič se na domácí půdě v Bělehradě probil do semifinále


Dvakrát to měl nahnuté, ale v obou případech se dokázal z těžkých situací dostat a postoupit dál. Světová jednička Novak Djokovič na turnaji v Bělehradě bude bojovat o finále, protože předtím zvládl dva extrémně náročné souboje.

Teprve na třetím turnaji v letošní sezoně bojuje Novak Djokovič. Kvůli odmítavému postoji vůči očkování na koronavir se nemohl na několik podniků ani přihlásit, takže se zatím mohl představit jenom v Dubaji, Monte Carlu a nyní v domovské Bělehradě, kde se před 34 lety narodil.  

Malá zápasová praxe se na něm podepisoval prakticky při každém utkání. Nejinak tomu bylo i ve druhém kole v Srbsku. S krajanem Laslo Djerem prohrál úvodní set a druhý zachraňoval až v tiebreaku.  

Zkrácená hra poté musela rozhodnout i třetí set. Djere v ní vedl 4:3, jenže zkazil jednoduchý míč a od té doby už neuhrál ani bod. „Soupeř byl po většinu zápasu lepším hráčem. Kontroloval hru, útočil. S ohledem na svou hru jsem se necítil nejlépe. Špatně jsem podával a nehrál konzistentně,“ uznal po utkání.

Poprvé v sezoně v semifinále

I ve čtvrtfinálovém souboji narazil na spoluhráče z Davis Cupu. Miomir Kecmanovič se neustále zlepšuje a ve dvaadvaceti letech je dost pravděpodobné, že se časem dostane i mezi nejlépe postavené hráče na žebříčku.

V poslední době zaujal především překrásným soubojem s Carlem Alcarazem, kterému v Miami vzdoroval více než dvě hodiny, a nakonec prohrál nejtěsnějším možným rozdílem. I s Djokovičem začal dobře, když první set uhrál v poměru 6:4.

I tentokrát se však zkušený tenista nadechl okay obratu. Ve zbývajících dvou setech už jenom jednou přišel o své podání a po setech 6:3 a 6:3 slavil další vítězství. Mečbol proměnil krásným bekhendem po lajně. V semifinále se utká s Rusem Khachanovem, se kterým má dosud pozitivní bilanci 7:1.

Souběžně se hraje také turnaj v Barceloně, kde Jiří Lehečka vedl s Andrejem Rublevem 1:0 na sety, jenže nakonec prohrál 1:2. S hráčem elitní světové desítky ale podal skvělý výkon.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.