Sports

Dva tweenery v jedné výměně zvedly diváky ze sedaček. Fruhvirtová se s Miami rozloučila


Pohádková cesta šestnáctileté Lindy Fruhvirtové turnajem WTA 1000 v Miami skončila v osmifinále. Česká talentovaná tenistka nestačila na favorizovanou Paulu Badosovou, které podlehla po setech 2:6 a 3:6.  

Dokázala se měřit s nejlepšími, připsala si tři mimořádně cenné výhry a dostala se do podvědomí celého tenisového světa. Linda Fruhvirtová má za sebou životní turnaj. V Miami došla až do osmifinále, kde její cestu ukončila světová šestka.    

Po většinu zápasu tahala proti Španělce za kratší konec, a nakonec uhrála jenom pět gamů. „Od rána jsem se necítila dobře a nevěděla jsem, zda ten zápas zvládnu. Vlastně ani nevím, jak jsem vyhrála. Ale bojovala jsem a jsem za to ráda,“ popisovala Badosová.

Jedinou Češkou na turnaji tak zůstává Petra Kvitová. Poté, co uspěla ve druhém i třetím kole, si v osmifinále vyšlápla na Veroniku Kudermetěvovou. Rusku v prvním setu porazila nejtěsnějším možným rozdílem v tiebreaku, druhý set zvládla v poměru 6:4.  

V boji o semifinále se utká s novou světovou jedničkou Igou Swiatekovou, která v Americe usiluje o tzv. Sunshine Double, tedy titul v Indian Wells a Miami v jedné sezoně. Jednat se bude o vůbec první vzájemné utkání v kariéře.

Ve formě hrajiící Alcaraz jde dál

I mužský pavouk už zná poslední osmičku hráčů, která na turnaji zůstala. Bez ztráty setu i nadále postupuje nasazená jednička Daniil Medveděv, naposledy si poradil s domácím Jensonem Brooksbym.

O jeden z nejatraktivnějších zápasů dosavadního průběhu se postarali Carlos Alcaraz se Stefanosem Tsitsipasem. Mladičký Španěl podal další výborný výkon a světovou pětku porazil ve dvou setech. „Bylo to opravdu strašně těžké. Stefanos předváděl skvělý tenis a musel jsem na kurtu nechat most,“ popisoval po utkání.

V prvním setu navíc předvedli výměnu, která zvedla diváky ze sedaček. Tsitsipas zahrál vysoký volej na zadní lajnu, po kterém se Alcaraz rozběhl a krásným tweenerem přeloboval soupeře. I Řek chtěl zahrát stejný úder, jenže byl už v těžké pozici a už jenom „našel“ Alcaraze na síti.

V dalším kole narazí Alcaraz na Kecmanoviče.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close