Sports

Eriksen sepsal další kapitolu krásné story. Na místě kolapsu se po 290 dnech znovu trefil


Červen, mistrovství Evropy, dánský stadion Parken v Kodani. Místo, na které bude fotbalista Eriksen už do konce života vzpomínat jako na to, kde se mu zastavilo srdce. Překonal obtíže, vrátil se zpátky na trávníky a včera také znovu do tohoto svatostánku. A lépe zápas z jeho pohledu snad ani dopadnout nemohl, domácí vyhráli a sám Eriksen dal gól.

Fotbalové kruhy se před přelomem června roku 2021 zahalily do smutku. Bývalý hráč Ajaxu Amsterdam nebo Tottenhamu, který v tu dobu nosíval dres Interu, zkolaboval. Lékaři museli Eriksena oživovat, o comebacku tehdy nechtěl nikdo ani slyšet. Jenomže Dán všechny obtíže překonal a je zpátky.

Nejprve se upsal Brentfordu v Premier League, kde odehrál na konci února první zápas po zranění. To hlavní ale přišlo až na reprezentačním srazu, kam byl Eriksen překvapivě povolán. Výsledek? Dva zápasy, dva góly. Nejprve se záložník trefil po dvou minutách na hřišti proti Nizozemsku.

„Bylo to krásné zakončení a jsem rád, že můj comeback na mezinárodní scéně vypadal takhle perfektně. Jsem jeden šťastný muž. Projít si tím, čím jsem si prošel, a být zpátky, je nádherný pocit,“ byl rád Eriksen po utkání v hlavním městě Nizozemska. To ale nebylo vše, Dán pak rozvlnil také síť Srbska.

Druhý zmiňovaný zápas byl o to sladší, že se odehrál na Parken Stadium, kde se Eriksen vloni bezvládně sesunul ok zemi. Domácí národní tým rozdrtil Srbsko jasným poměrem 3:0 a dal světu najevo, že do Kataru pojede jako někdo, kdo chce dojít daleko. Pojede i Eriksen? Nejspíš v nominaci chybět nebude.

Norsko si zastřílelo, vyhrála také Anglie

Reprezentační pauzu má většina zemí zdárně u konce, ještě včera ale byly na programu kromě kvalifikací i přátelské zápasy několika předních evropských velmocí. Anglie porazila Pobřeží slonoviny, Německo remizovalo s Holandskem, Itálie vyhrála nad Tureckem a Slovensko přehrálo Finy.

Skvělou náladu mělo také Norsko, které sice nepojede na světový šampionát, proti Arménii ale divákům připravilo gólovou present. Národní tým ze severu Evropy se trefil hned devětkrát, z čehož dvakrát mířil přesně útočník Dortmundu Erling Haaland. Kromě něj se prosadil třikrát King a dvakrát Sorloth.

Jistou účast v Kataru mají Francouzi a Španělé, kteří včera hráli také. Francie rozdrtila 5:0 Jihoafrickou republiku, dvakrát udeřil Mbappé a jednou Giroud, kterému zbývají už jen tři branky na překonání Thierryho Henryho. Španělé mezitím zdolali stejným poměrem Island.

Výsledky vybraných přátelských zápasů:

  • Dánsko vs. Srbsko 3:0 (1:0)
  • Finsko vs. Slovensko 0:2 (0:1)
  • Norsko vs. Arménie 9:0 (5:0)
  • Nizozemsko vs. Německo 1:1 (0:1)
  • Španělsko vs. Island 5:0 (2:0)
  • Anglie vs. Pobřeží slonoviny 3:0 (2:0)
  • Belgie vs. Burkina Faso 3:0 (2:0)
  • Turecko vs. Itálie 2:3 (1:2)
  • Rakousko vs. Skotsko 2:2 (0:1)
  • Francie vs. JAR 5:0 (2:0)Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close