Sports

Hirt po životním Giru d’Italia mění barvy. Na jeho služby bude sázet Quick-Step


Pokud by se dalo o právě probíhající cyklistické sezoně mluvit jako o té nejlepší, pravděpodobně by tato slova použil český závodník Jan Hirt. Ten v první polovině roku zajel životní výsledek na Giru d’Italia a šestým místem si vysloužil přesun. Nově bude do konce roku 2024 jezdit za belgickou stáj Quick-Step Alpha Vinyl.

Dva Češi in, jeden Čech out. Takhle nějak by se dala popsat současná situace ve slavném cyklistickém týmu Quick-Step Alpha Vinyl. Vedení belgické stáje bude i v následujících měsících a letech spoléhat na Josefa Černého, k němu se navíc přidá také Jan Hirt. Třetí do party Zdeněk Štybar po letošní sezoně skončí.

Hirt jezdil druhým rokem za Intermarché-Wanty-Gobert, svými výkony ale zaujal funkcionáře o něco zvučnější stáje ze západu Evropy. Šesté místo na Giru d’Italia, vítězství v královské etapě, k tomu celkový triumf v závodě Kolem Ománu. To nemohli v Quick-Stepu Alpha Vinyl nechat jen tak bez povšimnutí. Co český jezdec přinese? Zejména zkušenosti vrchaře.

„Jan Hirt nám dodá vrchařské kvality. Jezdí dobře už několik let, jak jsme viděli na letošním Giru d’Italia. Dokáže si dojet pro kvalitní výsledky, ale také umí tvrdě pracovat pro ostatní,“ pronesl na týmovém webu šéf Quick-Stepu Patrick Lefevere. Jeho svěřenci zatím spoléhali spíše na klasikáře a spurtery.

Celkově pátý přesun

Kromě Hirta se do Quick-Stepu nově přesunou také další dvě jména. Tým bude sázet také na služby Tima Merliera z Belgie a Caspera Pedersena z Dánska. „Všichni tři jezdci mají vynikající individuální schopnosti, ale jsou to také skvělí lidé, kteří zapadnou dobře do naší ‚Vlčí smečky‘ a její filozofie. Těšíme se na spolupráci s nimi,“ doplnil Lefevere.

Pro Hirta představuje přesun k belgické stáji pátou změnu dresu v kariéře. Profi kariéru začínal v Lucembursku u Leopard–Trek Continental Team, v roce 2014 se přesunul k Etixxu, o rok později už jezdil za CCC. Tam se vrátil znovu v roce 2020, předtím odjezdil dva roky v Astaně. Do Intermarché-Wanty-Gobert přešel v roce 2021, po roce a kusu k tomu zkusí štěstí v Quick-Stepu.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.