Sports

Hlavně nechceme Feyenoord, modlil se kouč Trpišovský. Los Slavii přání nesplnil


Když po včerejší odvetě s Lincem, kterou Slavii prohrála po divokém závěru 3:4, padla řeč na další osud Pražanů v Evropské konferenční lize, kouč Jindřich Trpišovský měl jasno. Ze všech týmů, které v soutěži zbyly, si nepřál Feyenoord. Los se ale rozhodl opačně, Slavia bude bojovat o semifinále právě s tímto nizozemským celkem.

Pražská Slavia jako jediný český tým stále bojuje o peníze, slávu a koeficient a evropských pohárech. Tažení Evropskou ligou protáhne minimálně o další dvě utkání, dvojzápas s LASKem Linz zvládla na jedničku a i přes prohru v odvetě v Rakousku postoupila dál. Tam ji čeká o něco těžší kalibr.

Hrozil Leicester, se kterým hrála Slavia před rokem ve vyřazovací fázi Evropské ligy, pak také třeba AS Řím, PAOK Soluň, Eindhoven, Marseille nebo norský zjev s názvem Bodø/Glimt. Jenomže ani jeden z těchto soupeřů nakonec se Slavií síly nezměří. Pražané stejně jako ve skupině vyzvou Feyenooord.

„Hlavně nechceme Feyenoord, jednak už jsme s ním hráli, za druhé víme, jak dobrý tým to je, ukázali to teď i s Partizanem. Zbytek jsou skvělé týmy, přáli bychom si někoho, s kým jsme ještě nehráli,“ přál si kouč Jindřich Trpišovský. Jeho tým ale bohužel od postupu dělí právě tito Nizozemci.

Nejprve venku, pak doma

Los v ústředí UEFY rozhodl také o tom, jakým způsobem se bude hrát. Slavia bude začínat 7. dubna venku, kde v základní skupině s Feyenoordem prohrála 1:2, pak se oba týmy o týden později přesunou do pražského Edenu, kde se o všem rozhodne, a kde Slavia s Nizozemci na podzim remizovala 2:2.

Pokud se vše povede a Slavia dokráčí do semifinále, čeká ji lepší z dvojice PAOK Soluň a Olympique Marseille. Doma by se hrálo 28. dubna, za další týden, tedy 5. května, by Slavia vyrazila ven. O tom se ale rozhodne až ve čtvrtfinále s Feyenoordem.

Feyenoord v té samé fázi Evropské konferenční ligy, ve které Slavia vyřadila LASK, vyprovodila ze soutěže silný Partizan Bělehrad. První zápas vyhrál nizozemský celek, kterému v domácí soutěži patří v současné době třetí místo, poměrem 5:2, doma pak potvrdil postup vítězstvím 3:1.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close