Sports

Hvězda NBA popsala své trápení s covidem. Myslel jsem, že umřu, prohlásil pivot 76ers


Hráč basketbalové NBA Joel Embiid popsal své trápení po tom, co prodělal onemocnění covid-19. V sobotu se 27letý hráč vrátil na palubovku po devítizápasové pauze, kterou mu způsobil pozitivní výsledek testu. Jeho tým Philadelphia 76ers odmítl potvrdit, jestli je hráč očkovaný či nikoliv.

Ani sportovním hvězdám se covid nevyhýbá. Velká basketbalová star popsala po zápase svůj příběh spojený s pandemií. Během soboty uvedl nadějný basketbalový hráč novinářům, že virus mu způsobil dýchací potíže a bolesti hlavy horší než od migrény. Dále hráč prozradil, že mu vypovědělo celé tělo a musel jen ležet v posteli.

Nebylo to vůbec dobré, opravdu jsem si myslel, že to prostě nezvládnu. Bylo mi neskutečně špatně. Jsme tedy velmi vděčný, že jsem teď tady s vámi. Bojoval jsem s tím, co se dalo a jsem opravdu rád, že jsem se z toho dostal a jsem zpátky tady s dobrými lidmi,“ rozmluvil se Joel na tiskové konferenci.

Embiid celkově vynechal téměř tři týdny. Do zápasové zátěže se vrátil až v duelu Philadelphie 76ers proti Minnesotě Timberwolves, ve kterém získal 42 bodů 14 doskoků. Na hřišti se zdržel celých 45 minut a svou práci odvedl brilantně. Tým bohužel i tak nakonec prohrál těsně 120:121 ve dvojnásobném prodloužení.

„Upřímně řečeno, nemyslel jsem si, že budu dneska vůbec hrát. Pro mě je zázrak, že jsem odehrál tolik minut a nezhroutil se,“ přiznal po prohře Embiid.

Protihráč posílá slova útěchy

Útočník Timberwolves Karl Anthony Towns, který kvůli covidu-19 přišel nejen o svoji matku, ale i některé jiné členy rodiny, vzkázal Joelovi, že je velice rád, že je zpátky, a že to přežil. I přes jejich nedobré vztahy, které začali doutnat před dvěma lety, ukázal Towns svoje lepší já a handrkování šlo stranou.

„Viděl jsem lidi na tohle onemocnění umírat, jsem proto velice rád, že to zvládl a zůstal tu s námi,“ prozradil Karl.

Začátkem tohoto roku zmeškal také Embiid velkolepou akci All-Star Game NBA spolu se svým kolegou Benem Simmonsem poté, co dvojice přišla do kontaktu s pozitivně testovaným člověkem na nemoc covid-19.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.