Sports

Ikonický šipkař s čírem Peter Wright má další titul. Drama se Searlem rozhodl poslední leg


To byl boj! Strhující finále nabídl turnaj Players Championship Finals, v němž proti sobě stanuli Ryan Searle a Peter Wright. Duel dospěl až do rozhodujícího jedenadvacátého legu. A tam měl šťastnější šipky Snakebite. Podařilo se mu zavřít 62 bodů, a mohl tak nad hlavu zdvihnout svůj vůbec první pohár z tohoto turnaje.

Drama až do poslední chvíle. Takové bylo divácky velmi atraktivní finále mítinku, který je očekávaným vyvrcholením celoročních turnajů Players Championship. V turnaji tak rozhodně uvidíte ty nejlepší hráče světa, nicméně sem tam se do závěrečných bojů dostanou i kolikrát neznámá, či méně očekávaná jména.

A v letošním ročníku nebyla o překvapivá jména v play-off bojích nouze. Například světovou jedničku Gerwyna Price vyřadil z turnaje až třiadvacátý hráč světa Brendan Dolan, Wade naopak skončil na šipkách Gurneyho.

Do finále se nakonec probojoval objev loňského roku Ryan Searle. Na trnité cestě do svého prvního finále majoru vyřadil legendy jako Whitlocka či Crosse. Snakebite Peter Wright měl cestu do finále možná ještě složitější. Nejprve si musel poradit s Adrianem Lewisem, následně s trojnásobným mistrem světa Michaelem Van Gerwenem a v semifinále pak s rozjetým Jonnym Claytonem.

Rozhodující skotsko-anglická bitva pak nabídla neskutečnou podívanou. Několik náhozů 180, fenomenální závěry a drama až do posledního jedenadvacátého legu za stavu 10:10 před narvanými tribunami. Ryan se sice dostal hozeným maximem na krásných 24 bodů na zavření, jimiž by se zapsal do dějin, zkušený Wright ale svou šipku na výhru nezahodil a Searleho porazil 11:10. I tak ale nemusí Ryan věšet hlavu, na turnaji předvedl neskutečné šipky.

Hádku Wrighta s Lewisem musel krotit sudí

K zajímavému incidentu došlo v průběhu šampionátu. V jednom z úvodních zápasů celého turnaje proti sobě stanuly dvě veliké legendy. Proti pozdějšímu vítězi Peteru Wrightovi se postavil anglický miláček publika Adrian Lewis. Bitva těchto velikánů přinesla, podobně jako vy finále, také rozhodující leg a po něm se na pódiu děly věci.

Adrian bezprostředně poté, co Snakebite zavřel, a tím Angličana vyřadil, na Petera vystartoval a velmi důrazně mu začal něco vysvětlovat. Dle pozápasových vyjádření mělo údajně dojít k tomu, že světová dvojka měla cíleně vrzat volným prknem v pódiu a zároveň Lewise cíleně znervózňovat. Adrian to označil za podvádění a sudí měl co dělat, aby se na pódiu nestrhla mela.

Wright to pochopitelně odmítl, nicméně po zápase se snažil situaci odlehčit, aby spor zůstal jen mezi nimi a vyříkali si to jako chlapi spolu. Snakebite zápas uzavřel ironickou poznámkou: „My jsme se hádali proto, že nevíme, kdo první pošle tomu druhému vánoční přáníčko…“
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.