Sports

Jablečná sprcha. Bäckströmův milník oslavili fanoušci v NHL netradičním způsobem


Zámořská NHL tleská fantastickému milníku. Švédský šikula Nicklas Bäckström dokázal překonat hranici 1000 získaných kanadských bodů a Washington Capitals, tedy klub, v jehož dresu vynikající forvard válí už téměř 15 let, si professional něj připravil speciální oslavu. Ale úchvatný ceremoniál i slavnostní gratulace předčili diváci. Ti totiž po Nicklasově gólu naházeli na led plastová jablka, která symbolizují jeho asistence.

Večer bitvy Capitals s Devils se nesl ve slavnostním duchu. Svou rodinu si nejprve Nicklas Bäskström vzal do kabiny, nechyběly jeho děti ani rodiče. Poté klub hráči předal mnoho darů, to vše navíc před obrovskou tisícovkou, jež byla oblepena jablky. Nápis pochopitelně zvýrazňoval onen impozantní bodový zisk v NHL.

Poté si útočník vychutnal vzkazy od spoluhráčů i soupeřů z jiných týmů. Ve videu se objevil, mimo jiné, i legendární Sidney Crosby, jenž vzkázal: „Hraji proti tobě už dost dlouho. Vím, jak soutěživý jsi. Byla jen otázka času, kdy na tu tisícovku dosáhneš. Doufám, že si dnešek užiješ. Gratuluji!“

Šlo se na hokej, začal zápas s New Jersey. A Nicklas Bäckström skóroval. Největší překvapení, přestože hokejista žil v domnění, že má vše za sebou, si professional něj připravili fanoušci Washingtonu. Na oslavu jeho úspěchu i jeho gólu zasypalo obecenstvo led plastovými jablíčky.

Ptáte-li se, proč padalo na led zrovna toto ovoce, zde je vysvětlení. Jablko, tedy v angličtině „apple“, symbolizuje v zámoří asistenci na gól. Občas se tomu říká jen „áčko“. A protože je švédský centr na přihrávky naprostým expertem, nemohli to diváci oslavit lépe než právě použitím jablek. Bäckström nasbíral v kariéře za mořem přes 740 gólových asistencí, čímž i v NHL proslul.

A aby si Švéd vychutnal svůj večer opravdu na most, všechna jablka, která napadala na led, vysypali spoluhráči Bäckströmovi ještě po zápase v šatně na hlavu.

Bylo to emotivní, říkal dojatý forvard

Samotný Nicklas Bäckström se v průběhu večera párkrát neubránil slzám, ceremoniál i všechny gratulace byly emotivní. Útočník po zápase říkal: „Bylo to úžasné, dojemné a emotivní. Po tom všem, co klub připravil, nebylo lehké skočit na led a hrát zápas. Ale jsme profíci a toto musíme zvládat. A navíc jsme vyhráli, z toho mám také radost.“

Švédský šikula poté okay překvapení od fanoušků dodal: „Jablíčka, která létala na led, mě mile překvapila. Bylo to zábavné. A navíc jsem se potom smál, že ani nemusím dát hattrick a diváci už takto slaví. Jsem nesmírně šťastný,“ dodal Nicklas Bäckström.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.