Sports

Jágr nestihne start ligy, ale končit stále nehodlá. Kladenského veterána lákají milníky


Na přípravu nemá čas, ale končit se zatím nechystá. Jaromír Jágr ani v 50 letech nechce dát hokeji sbohem. Své Kladno chystá na nový extraligový ročník, sám ale na vlastní kariéru nemá příliš času. Návrat plánuje na podzim.

Padesátiletý hrající majitel Rytířů určitě zmešká start nového ročníku, který je v plánu na polovinu září. Podle jeho slov by do extraligového kolotoče mohl naskočit znovu v listopadu nebo v prosinci.

Teď neumím říct, nemám na to. Nemám čas připravit se stoprocentně na to, aby bych schopný odvádět výkony na ledě. Proto jsem řekl, že nebudu schopný začít sezonu. Hlavně je to z důvodu, že musím být někde jinde, a ne na ledě,“ zmínil Jágr na tiskové konferenci.

Jaromír Jágr patří k nejslavnějším českým hokejistům. Je členem Triple Gold Clubu, do kterého patří vítězové Stanley Cupu, světového šampionátu a olympijských her. 50letého hráče zdobí i další úspěchy.

Kdybych teď trávil čas trénováním, nedělal bych věci, které jsou pro Kladno jako oddíl, a ostatní věci bych zanedbával. Nemyslím si, že by to bylo dobré pro celou věc,“ shrnul Jágr.

Majitel Kladna odehrál za svůj klub v uplynulém ročníku 43 duelů, ve kterých zapsal 19 bodů za osm branek a jedenáct asistencí. Ze zkušeností ví, že na pořádnou přípravu potřebuje čas. „Nejsem blázen, abych si myslel, že v padesáti letech bez tréninku budu schopný konkurovat mladým trénovaným hráčům. Věřím, že pokud tomu dám trénink, mohu hrát pořád důstojnou roli, ale musí se tomu dát čas. Prostě ho nemám. A i když ho mám, musím ho použít na něco důležitějšího, než je v současnosti hokej,“ zhodnotil.

V pokračování v kariéře ho lákají i různé milníky, které má před sebou. „Jsou tam určité výzvy, milníky, které bych si rád splnil. Věřím, že letos bude Winter Classic. Bylo by to možná důstojné rozloučení s mojí kariérou. Neříkám, že úplné, ale takové velkolepé. Nikdy nevíte, co se může stát potom. Samozřejmě je tam chuť zahrát si v nové hale,“ dodal šéf Kladna, které poslední ročník odehrálo v azylu v Chomutově.

Kladenští zároveň oznámili nové posily. V klubu budou působit dva lotyšští obránci Oskars Cibulskis s Kristasem Sotnieksem, dál bek Ondřej Slováček či útočníci Albert Michnáč, Ondřej Bláha a Martin Procházka. Klub získal na hostování ze Sparty i brankáře Adama Brízgalu.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.