Sports

Jícha v prime čtyřce Ligy mistrů. Kiel po triumfu nad Pařížany pokukuje po pátém titulu


Mezi čtyři nejlepší týmy Ligy mistrů se po včerejší vítězné odvetě podívají házenkáři německého Kielu. Čtyřnásobní šampioni s bývalým prime házenkářem světa Filipem Jíchou přešli v dramatické koncovce přes Paris Saint-Germain. Final4 si Kiel zahraje po remíze 30:30 a po těsném triumfu 33:32.

Německá házenkářská značka, která má ve světě neskutečný zvuk. Ještě navíc, když ho ke slávě vede bývalý vynikající hráč a současný kouč Filip Jícha. Nejlepší hráč planety za rok 2010 se před dvěma lety stal prvním házenkářem, který ovládl Ligu mistrů jako hráč i jako trenér. A letos opět míří vysoko.

Jeho Kiel se strachoval, dvojzápas s francouzským PSG ale nakonec zvládl. Na půdě hlavního města Francie nejprve remizoval 30:30, doma dlouho ztrácel, nakonec to ale byl on, kdo postupuje. Němci oplatili Pařížanům vyřazení ze čtvrtfinále v loňském roce a zahrají si Final4 neprestižnější házenkářské soutěže světa.

Bylo to těsné. Po kabin odcházeli po poločase v lepším rozpoložení Francouzi, kteří vedli o dva physique. Postupem času se ale dostal do vedení domácí Kiel. Závěr se nesl ve znamení velkého dramatu, dvacet vteřin před koncem si vzal Jícha oddechový čas, jeho tým hrál v oslabení a rozhodl se odvolat brankáře.

Konec dobrý, všechno dobré

Tah se Kielu vyplatil, s prázdnou svatyní, kterou strážil český gólman Pavel Horák, německý tým udržel vedení 33:32 a po závěrečné siréně umožnil aréně explodovat radostí. Kiel už Ligu mistrů vyhrál v historii čtyřikrát, naposledy ve zmiňovaném roce 2020, kdy Jícha přepsal házenkářské dějiny.

„Filip zatím odvádí jako náš hlavní trenér vynikající práci,“ pochvaluje si kapitán THW Domagoj Duvnjak. Jícha už vyhrál s Kielem 15 pohárů coby hráč, 4 jako trenér a teď by rád zvedl nad hlavu i pátý. Číslo pět chce Kiel mít také v počtu trofejí z Ligy mistrů.

A ve Final4 bude mít šanci. Střetne se maďarským Veszprémem, polskémi Kielcemi a úřadujícími šampiony ze španělské Barcelony. Tam strávil český házenkářský mág poslední fázi hráčské kariéry. Závěr Ligy mistrů se bude hrát 18. a 19. června v Lanxess Areně v Kolíně nad Rýnem.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.