Sports

Juniorská světová šampionka na druhou. Voborníková brala zlato ve sprintu i stíhačce


Parádní úspěch zaznamenala talentovaná česká biatlonistka Tereza Voborníková. Do amerického střediska Soldier Hollow se vydala bezprostředně po odletu z Pekingu a doma nebyla přes dva měsíce. Zpátky za rodinou ale pojede šťastná, na juniorském mistrovství světa totiž vybojovala dvě zlaté medaile.

Přímo excelentní formu si do dějiště juniorského světového šampionátu přivezla česká závodnice Tereza Voborníková. Členka olympijské výpravy pro Peking prožila úžasný víkend, během kterého vybojovala nejcennější kov. A to hned dvakrát, nejprve ve sprintu, poté ve stíhacím závodu.

Do dějiště akce v Soldie Hollow letěla hned z Pekingu, navíc měla za sebou náročné účinkování pod pěti kruhy. To jí ale vůbec nevadilo. Ba naopak, sil měla až, až a její zkušenost byla znát. Bronz, zlato, zlato. Taková je zatím její statistika na juniorském mistrovství světa.

Bronz vybojovala Voborníková ve vytrvalostním závodě, následovalo zlato ze sprintu a zlato ze stíhačky. „Udělala jsem tři chyby, a to bylo opravdu hodně. Poslední položku jsem zvládla, protože jsem na ni přijela s čistou hlavou. Taky mě trochu uklidnilo, když jsem slyšela, že obě soupeřky přede mnou už chybovaly. To byla motivace,“ komentovala druhé zlato z neděle.

Také ona samozřejmě sleduje situaci na Ukrajině a na stupně vítězů si tak s sebou přinesla papír s nápisem „Modlete se za Ukrajinu“.

Už je pár dní a domů

Jak už bylo řečeno, Voborníková nebyla doma už dlouhé dva měsíce. Nejprve Čína, teď Spojené státy americké. Svého rodného kraje už se tak nemůže dočkat. Těší se na rodinu, kamarády i svého čtyřnohého mazlíčka. A samozřejmě také domácí českou kuchyni.

“Jéžiš, jak už se těším! Na všechny a na všechno. Na rodinu, na přítele, na naše ho psíka, který je takový mazel. A taky, a to hodně, na naši českou kuchyni,“ řekla webu Českého biatlonu. Splněno ale ještě nemá, za další den ji čeká poslední závod, štafeta.

Na té bude chtít navázat na individuální úspěchy a v další medaili věří. „Věřím, že ještě nějaké síly posbírám a s holkama si uděláme radost ve štafetě. Všechny se na nic moc těšíme,“ potvrdila. Tak držme jí i jejím kolegyním palce.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.