Sports

Katar patří Hamiltonovi. Brit smázl Verstappena, bronz ve formuli 1 má po letech Alonso


Naděje na zisk osmého titulu mistra světa žije. Lewis Hamilton dokázal v Kataru zvítězit ve Velké ceně o více než 25 vteřin před rivalem Maxem Verstappenem a systémem start – cíl všem znovu dokázal, proč je právě on považován za nejlepšího na světě. Manko na Nizozemce z Red Bullu v průběžném hodnocení F1 stahuje na rozdíl osmi bodů a kráčí za dramatickou koncovkou tohoto ročníku.

Hamilton si do závodu vybojoval pole position, když zvládl vyhrát kvalifikaci o necelou půl vteřinku právě před Maxem Verstappenem. Šestatřicetiletý Brit tím potvrdil výbornou formu, první místo na startu Velké ceny mu patřilo po 102. v kariéře. Nizozemec byl navíc potrestán za nerespektování žlutých vlajek, a o druhé místo z kvalifikace tak přišel. Hamilton si poté bez zaváhání uzmul zlato v závodě pro sebe, třetí skončil po sedmi letech Alonso.

Napínavý bude do konce sezony i souboj o Pohár konstruktérů. Protože Bottas, kterému se mimochodem povedla kvalifikace, závod v neděli nedokončil, nemá Mercedes před Red Bullem takový náskok, jaký původně očekával. Stáj Hamiltona bude s domovskou značkou Verstappena jistě svádět vyrovnaný souboj až do konce šampionátu.

Poslední dva závody formule 1 v tomto roce se pojedou v Saudské Arábii a Spojených arabských emirátech.

Úžasný pocit, jsem moc vděčný, popisuje Hamilton

Britský jezdec mluvil po závodě o průběhu celé Velké ceny Kataru: „Bylo to celkem jednoznačné. Byl jsem vpředu osamocen. Samozřejmě si užívám závody, kde se bojuje. Dnes jsme ale tyto body potřebovali. Myslím tedy, že to byla od týmu velmi dobrá práce na voze a během zastávek v boxech,“ řekl závodník, jenž ztrácí na Verstappena v průběžném hodnocení šampionátu už jen osm bodů.

Zároveň pak Lewis Hamilton dodal: „Jsem za tyto body opravdu vděčný. Je to skvělý rok, takže dosáhnout v této fázi sezony na dvě vítězství v řadě je skvělé, úžasný pocit a pro další dva závody nás to staví do dobré pozice.“

Nicméně Brit nebyl jediný, o koho byl s rozhovory zájem. Po velmi dlouhé době se totiž na stupních vítězů octl i Španěl Alonso: „Neuvěřitelné. Sedm let a konečně jsme toho dosáhli. V několika závodech jsme byli blízko, ale ne dost. Naposledy v Soči a teď jsme to tady dokázali,“ liboval si závodník, kterému evidentně bronzová příčka udělala nesmírnou radost.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close