Sports

Klenot Slavie krůček od změny dresu. Stancia láká čínské město, které světu představilo covid


Nejlepší český tým posledních let se bude muset v jarní části sezony obejít bez svého drahokamu. Rumunský špílmachr má podle posledních zpráv namířeno pryč z klubu, navíc celkem daleko. Nicolae Stanciu by měl v následujících hodinách projít zdravotní prohlídkou v čínském Wu-chanu. Ano, tom Wu-chanu, ze kterého se do světa rozšířil koronavirus.

Příznivci pražské Slavie se rozdělili na dva tábory. Jedni přejí hodně štěstí, ti druzí smutní. Důvod je celkem jednoduchý, v následujících hodinách či dnech by měl mistra loňského ročníku české nejvyšší soutěže opustit Nicolae Stanciu. Rumun, který měl lví podíl na vzestupu vršovického klubu.

Mluvilo se o tom vloni v zimě i v létě. Stanciu se ocitl v hledáčku arabských, amerických či tureckých týmů, z nichž jeden poslal do Prahy celkem velkorysou nabídku. Ani 120 milionů korun od Galatasaraye ale tehdy vedení Slavie nepřesvědčilo. Teď by mělo být milionů o 20 méně.

Kam záložník půjde? Nově by měl spojit své jméno s Wu-chanem, který hraje nejvyšší čínskou soutěž. Světu je tenhle tým moc dobře známý, i když ne zrovna pro sportovní úspěchy. Právě odsud se v roce 2019 začala do světa šířit nemoc s názvem covid-19.

„Smlouvu má platnou ještě rok a půl. Opravdu nevím, co bude dál, ale vím, že si mě tady lidé váží a mám skvělý vztah s trenérem. Otázkou je, co se stane, když dostanu nabídku. To ale až tak nezáleží na mě,“ řekl Stanciu nedávno rumunskému deníku AS. Zdá se, že nabídka přišla.

Co měl splnit, splnil

Když Slavia v roce 2019 Stancia přiváděla, strhla zejména v Praze vlnu nevole. Borec, který přišel do Vršovic ze Saudské Arábie, totiž dříve hájil znak ústředního rivala ze Sparty. Ti mu teď nemohou v žádném případě přijít na jméno. Ještě navíc, když Stanciu se Slavií vyhrál, co se dalo.

Rumun v červenobílém dresu dvakrát slavil mistrovský titul, jednou ovládl pohár, navíc si během 112 utkání za Slavii kopl i Ligu mistrů proti Barceloně, Dortmundu nebo Interu Milán. Jeho vrcholem, stejně jako tím slávistickým, byl zřejmě loňský postup do čtvrtfinále Evropské ligy.

Slavii by mělo za Stancia přitéct do klubové kapsy zhruba 100 milionů korun, což je ta samá částka, za kterou ho před třemi lety přiváděla. Po Janu Kuchtovi, který zmizel do Lokomotivu Moskva, bude drobný středopolař z Rumunska druhou výraznou zimní ztrátou.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.