Sports

Klopýtnutí se nekonalo. Krejčíková a Siniaková se prostřílely do finále Australian Open


Jedním slovem fantazie. České tenistky a nejlepší deblistky současnosti se probily do finále Australian Open. O titul si na dvorci v Melbourne zahrají Barbora Krejčíková a Kateřina Siniková, které dokázaly udolat ve dvou setech Rusku Kuděrmětovovou a Belgičanku Mertensovou. Pár má šanci získat titul pro Českou republiku po 32 letech.

Postrach posledních let. Takhle nějak by se dalo mluvit o dvojici Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Český pár v loňském roce ovládl olympijské hry a Roland Garros, hned na úvod sezony si brousí zuby na další grand slam. Ten australský mají na dosah rakety.

Češky postoupily do semifinále po jasném vítězství nad devátým nejlepším duem žebříčku Dolehideová a Sandersová, o kolo později si vyšláply také na Kuděrmětovovou a Mertensovou, kterým patří třetí flek. Výsledek? Opět přesvědčivý, Krejčíková se Siniakovou vyhráli 6:2 a 6:3.

„Cítím se skvěle, hrajeme výborně. Tlačíme na soupeřky, aby hrály na hranici možností. Jsem nadšená, že jsme zase ve finále a snad budu hrát lépe než loni,“ doufá před bojem o titul Kateřina Siniaková. Spolu s Krejčíkovou hrála finále i vloni, tehdy to ale nestačilo.

Co bude klíčové?

Hrát svou hru, nenechat se ničím rozhodit a možná se lehce spoléhat i na pomoc tribun. Právě to bude při cestě za čtvrtým společným vítězstvím na turnajích Velké čtyřky klíčové. Krejčíková se Siniakovou už mají dva tituly z Roland Garros (2018 a 2021) a také Wimbledonu (2018).

„Děkujeme za skvělou atmosféru a je parádní, že jsme ve finále. Musely jsme projít několika těžkými zápasy, abychom se tam dostaly. Jsem na nás pyšná a těšíme se,“ řekla po utkání Krejčíková. „Ve finále je důležité soustředit se na sebe a předvést nejlepší výkon, což zkusíme. Už máme za sebou hodně velkých finálových zápasů a jsme dobrý tým,“ myslí si Siniaková.

Čtyřhra na Australian Open je v posledních letech pro Češky prokletá. Před pár lety, v roce 2007, sice čtyřhru ovládla Lucie Šafářová, ta však měla parťačku ze Spojených států amerických. Samostatný titul pro Českou republiku se povedl před 32 lety, kdy vyhrál pár Jana Novotná a Helena Suková.

Dějiny teď budou chtít druhým českým titulem přepsat Krejčíková a Siniaková. Zápas o titul na Australian Open je na programu v neděli v 5 hodin ráno a soupeřkami budou Haddadová Maiová z Brazílie plus Danilinová z Kazachstánu.

Australian Open – semifinále čtyřhry žen:

  • Haddadová Maiaová, Danilinová (Braz./Kaz.) – Aojamaová, Šibaharaová (Jap.) 6:4, 5:7, 6:4
  • Krejčíková, Siniaková – Kuděrmětovová, Mertensová (Rus./Belg.) 6:2, 6:3Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.