Sports

Konec jedné éry. Fury po bitvě ve Wembley ukončí kariéru. Mám dost, řekl boxer


Úsměvy od ucha k uchu, ale také velké emoce. Včerejší tisková konference v režii boxerského velikána Tysona Furyho by se dala označit za při nejmenším zajímavou. Kromě tradičních urážek na hlavu svého soka, se kterým se porve v dubnu ve Wembley, prozradil Fury světu i své plány. Po zápase ukončí kariéru.

Ještě dva týdny dozadu nebylo nic pevně domluvené, neporažený majitel boxerského titulu WBC v těžké váze Tyson Fury čekal jak na soupeře, tak na promotéra. Dočkal se až minulý týden, kdy na poslední chvíli podepsal Dillian Whyte. Ohromné bitvě dvou ohromných Britů tak nic nebrání.

Všechno by se podle plánu mělo upéct 23. dubna na národním stadionu Wembley, kde hraje své zápasy třeba anglická fotbalová reprezentace. Kromě divácké návštěvy bude ve hře také obří balík, oba borci si velice nerovnoměrně rozdělí bezmála v přepočtu jednu miliardu korun. Ano, slyšíte dobře.

Tiskovku má Fury za sebou

„Gypsy King“ nechtěl nechat nic náhodě a pár dní po oficiálním stvrzení zápasu už seděl za stolem během tiskové konference a pózoval ve Wembley fotografům. Světu prozradil mnohé, vyhlídky na zápas ale jednoznačně přebily vyhlídky do dalšího průběhu kariéry.

„Tohle je poslední zápas mé kariéry, po kterém odcházím do důchodu. 150 milionů v bance, zdravý, mladý, koupím si velkou jachtu v zahraničí. Mám dost,“ šokoval přítomné novináře Fury. Brit chce končit i přes to, že už přislíbil další fight s vítězem bitvy Joshua versus Usyk.

Ozývají se hlasy, že chce Fury skončit na vrcholu. Má mistrovský pás, nikdy neprohrál, jen jednou jedinkrát remizoval. Peněž už si také vydělal spoustu, tak proč přidávat další. Navíc, právě po boji s Whytem si přijde na svůj zatím největší balík. Konci tak nasvědčuje víc věcí.

Na tiskové konferenci byl Fury sám. „Je vyděšený. Rozhodně ukazuje bílou vlajku. Nechce se mnou jít tváří v tvář? Samozřejmě, že nechce, protože uvidí ten oheň v mých očích,“ komentoval nepřítomnost svého krajana a vrstevníka Fury.

Je jasné, že se máme na co těšit. Fight vypukne 23. dubna letošního roku v londýnském Wembley.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.