Sports

Kurzy na kouče české reprezentace vypsány. Jaroslav Šilhavý už favoritem není


Česká fotbalová reprezentace minulý týden nestačila v baráži o mistrovství světa na Švédsko, je tak jasné, že bude na akci v Kataru letos v listopadu a prosinci chybět. Fotbalové kruhy začaly mluvit o tom, že by tak mělo dojít ke změně na trenérském postu, který má od září 2018 v pronájmu Jaroslav Šihlavý. O kom se mluví jako o možném nástupci?

Nevyšlo to, Češi se na světový šampionát opět nepodívají. Stopku tentokrát vystavilo Švédsko, takže na rozdíl od mistrovství v roce 2006, na které se český tým dostal v baráži přes Nory, tentokrát Seveřané poslední jiskřičku naděje sfoukli. Už dnes čeká národní tým přátelský zápas ve Walesu, po něm se mají dít věci.

Spekuluje se o tom, že Jaroslav Šilhavý má dny u reprezentace sečtené. Smlouvu má do léta, prodloužení je jednou variantou, ta druhá s ním ale příliš nepočítá. „Teď nic vyhlašovat nebudu. Po návratu z Walesu máme s realizačním týmem schůzku s vedením FAČR, kde se o této záležitosti pobavíme,“ prozradil na tiskovce Šilhavý. „Něco v hlavě mám, ale nechci to říkat nyní,“ doplnil.

Pokud by mělo dojít ke konci, Šilhavý může být se svým výkonem v trenérském křesle reprezentace spokojený. Dokázal vyhrát B skupinu Ligy národů, probil se s týmem mezi nejlepší osmičku na loňském mistrovství Evropy. Což nelze předpokládat za zanedbatelné úspěchy. Naopak, Šilhavému se u nároďáku dařilo.

Hráči měnit nechtějí

Ihned po neúspěšné baráži ve Švédsku se ok mikrofonu České televize postavil brankář Tomáš Vaclík. Kromě zápasu se řešila také otázka budoucnosti lavičky. „Na EURU jsme postoupili mezi nejlepších osm. A sehráli jsme dobrý zápas tady proti Švédsku. Já bych do toho nesahal,“ říkal gólman.

Kdo by ale mohl, je předseda FAČR Petr Fousek. Ten se chce se Šilhavým sejít po návratu z Walesu a České televizi prozradil, jak budou jednání probíhat. „Tak jako jsme si vyhodnocovali skupinu v kvalifikaci, tak si po baráži v klidu sedneme na začátku dubna a řekneme si, co dál,“ pronesl Fousek.

Šilhavý má u reprezentace na kontě celkem třicet devět zápasů, z nichž devatenáct vyhrál, čtyři remizoval a čtrnáct prohrál. Po dnešním utkání na Ostrovech ho ještě v červnu čeká Liga národů.

Kdo je alternativou?

Na publish hlavního trenéra českých fotbalistů už se dostali mnozí, ne všichni si ale vedli dokonale. Pokud jde o Šilhavého, bude mít jeho možný nástupce na co navazovat. Rýsuje se hned několik jmen a třeba sázkařská společnost Tipsport už vypsala kurzy. Současný trenér je až druhý.

 1. Ivan Hašek – kurz 1,2
 2. Jaroslav Šilhavý – kurz 5
 3. Vítězslav Lavička – kurz 10
 4. Jindřich Trpišovský – kurz 12
 5. Petr Rada – kurz 15
 6. Zdeněk Ščasný – kurz 17
 7. Pavel Hapal – kurz 20
 8. Martin Svědík – kurz 25
 9. Michal Bílek – kurz 30
 10. Pavel Vrba – kurz 40
 11. František Straka – kurz 60
 12. Karel Jarolím – kurz 70

Podle kurzů tak zatím vypadá nejpravděpodobněji angažování Ivana Haška, bývalého fotbalisty a současného kouče národního týmu Libanonu. Hašek už si zkusil mnohé štace, přes Francii, Emiráty nebo Japonsko. Jednou už ale seděl i na lavičce české repre, v roce 2009 odtrénoval celkem pět zápasů.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.