Sports

Legrace musí být. Snookerový šampion si vystřelil ze sudího, kouli posunul rukou


O málo vídaný zvrat a zároveň pobavení se postaral čtvrtý muž ve snookerském žebříčku Judd Trump. Během své cesty za postupem si vystřelil z hlavního rozhodčího a posunul kouli rukou. Od diváků se mu dostalo velkého potlesku a turnaj najednou získal jinou dynamiku. I přes počáteční trápení nakonec boj vyhrál a probil se do semifinále.

Judd Trump se po odehrané čtvrtfinálové bitvě mistrovství světa stal nejvtipnějším hráčem snookeru na světě. Během hry, která se hrála na 13 vítězných framů, Judd celkem zaostával a prohrával už 5:8. Pak ale věděl, že 15. body už má jistě v kapse, a tak si dovolil udělat nevídaný vtípek.

Judd se dostal do situace, kdy nevěděl kudy kam a měl zastíněnou svoji kouli. Potřeboval nějakým způsobem odsunout růžovou kouli, aby mohl hrát svoji hnědou. Proto využil zakašlání diváka v hledišti a upozornil rozhodčího Bena Williamse na velmi silné vyrušování. Ten se samozřejmě na diváka otočil, během toho však Judd posunul růžovou kouli rukou pryč a rychle odehrál svoji hnědou. Ta bohužel do jamky nedoputovala, ale diváci se i tak radovali. Zmatený rozhodčí nejdřív netušil, co na něj Judd vymyslel, ale z opakovaného záznamu samozřejmě označil krok za faul.

Jako zbourat hrad z písku

Krok byl sice považovaný za neplatný, ale diváci v divadle Crucible se neudrželi a projevili svoje emoce bouřlivým smíchem a potleskem. Samotný Judd vypadal jako malý kluk na pískovišti, kterému se podaří bez povšimnutí zbourat hrad svého kamaráda. Diváci si Judda oblíbili i kvůli tomu, že to udělal ve chvíli, kdy celkově prohrával. Vtipnému přestupku se všichni společně zasmáli a hra pokračovala dál podle pravidel.

Zkušenému Angličanovi nejspíš tento vtípek rozproudil krev žilách, protože od té doby se mu jen vedlo. Od stavu 5:8 stále jen vyhrával a posunul se do semifinále, kde si zahraje proti Marku Williamsovi. Judd už se několikrát objevil i ve finálovém turnaji. V roce 2011 se finále zúčastnil a v roce 2019 dokonce vyhrál a stal se mistrem světa. Judd je od roku 2015 profesionálem, se snookerem však začal už ve svých 10 letech.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close