Sports

Lepší dárek neexistuje. Gól plus body, oslava narozenin se Součkovi povedla dokonale


Tričko, kniha, poukázka? Ani v nejmenším. O nejhezčím narozeninovém dárku, který kdo může dostat, by mohl vyprávět český záložník Tomáš Souček. Klíčový článek sestavy West Hamu rozhodl o včerejším vítězství „Kladivářů“ nad Wolves. Bývalý hráč pražské Slavie se letos trefil už počtvrté.

Více než povedené vystoupení má za sebou český reprezentační špílmachr Tomáš Souček. Jeho West Ham v rámci 27. kola Premier League změřil síly s Wolverhamptonem a cíl měl jasný. Přidat do boje o evropské poháry další velice cenný bodík. A povedlo se, Hammers vyhráli nejtěsnějším poměrem 1:0.

Převahu měl West Ham už v prvním poločase, gólově to ale potvrdit nedokázal. Součkův kolega ze záložní řady Rice orazítkoval pouze tyč. Na gólové oslavy si musel domácí výběr počkat až do druhého dějství. Právě v něm se předvedl „narozeninový hrdina“ Tomáš Souček.

Na malém vápně si našel Antoniovu přihrávku a balon uklidil do sítě. „Mám za něj obrovskou radost. V poslední době se na něj snášela přísná kritika. Já si ho přitom jako spoluhráče nemůžu vynachválit. Vždy odvede maximum a opět zahrál opravdu fantasticky,“ poklonil se Souškovi kapitán Declan Rice.

Letos sice Souček není tak gólový, jak tomu bylo v minulé sezoně, i čtyři góly se ale počítají. Kromě Wolverhamptonu už jeden z nejlepších českých fotbalistů současnosti úřadoval proti Newcastlu, Brightonu a Watfordu.

Odpoledne ve znamení čísla 27

Z pohledu West Hamu a Tomáše Součka, kterého na hřišti doplňoval i další Čech Vladimír Coufal, se všechno vyvíjelo ideálně. Kolo s číslem 27, navíc 27. narozeniny. Speciální den, speciální dárek, další nadstandartní výkon. Neděle jako vystřižená z učebnice.

Kromě radosti ale byly na stadionu „Kladivářů“ k vidění o jiné scény. Zejména ty, které měly za úkol podpořit člena kádru Andrije Jarmolenka. Ukrajinský útočník chyběl z osobních důvodu, které zapříčinila situace v jeho rodné zemi, svým spoluhráčům ale štěstí popřát stihl.

„Všichni v klubu Andrije maximálně podporujeme. V den, kdy začala ruská invaze, byl naprosto zničený. Stále má na Ukrajině část své rodiny a zažívá neskutečně těžké chvíle. I přesto nám před utkáním popřál hodně štěstí,“ popsal médiím kouč David Moyes.

Při pohledu na vítězství West Hamu se mu ale doufejme nálada alespoň maličko zlepšila.

  • West Ham United vs. Wolverhampton 1:0 (0:0). Gól: 59. Souček.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.