Sports

Lesby ano, gayové ne. Italská hvězda šokovala slovy o homosexuálech v lyžování


Je to pár měsíců od doby, kdy Sofia Goggiaová vybojovala stříbro ve sjezdu na olympijských hrách v Pekingu. Vynikající lyžařka je ale v současné době zmiňována v souvislosti s jiným tématem. Italka se pustila do tématu homosexuality a podle jejího názoru by v lyžařských závodech neměli startovat gayové.

Královna sjezdu si pořádně zavařila. Lyžařka hájící barvy země na Apeninském poloostrově letos získala potřetí v kariéře křišťálový globus za sjezd ve Světovém poháru, pod pěti kruhy brala ve stejné disciplíně stříbro. Nejsou to ale jen úspěchy na lyžích, díky kterým o ní veřejnost mluví.

Za všechno nese vinu rozhovor professional italský deník Corriere della Sera, kde se Goggiaová vyjádřila na téma homosexuality mezi elitními světovými lyžaři a lyžařkami. Italka zřejmě chtěla, aby ostatní nabyli dojmu, že vtipkovala, to se jí ale šeredně vymstilo. Měli by podle ní homosexuálové patřit do světové špičky?

„Ano, mezi ženami jich pár je. Určitě ano. Ale mezi muži ne, alespoň podle mě. Musí se totiž spustit ze sjezdovky Streif v Kitzbühelu,“ vypálila Goggiaová odpověď. Na mysli měla sjezdovku v rakouském zimním středisku, která děsí i ty nejzkušenější lyžaře. Právě tamní drsný skok umí způsobit problémy. A homosexuálům podle ní obzvlášť.

Nechyběla slova o transgender sportovcích

Homofobní. Tímto slovem média a vysocí představitelé italského sportu označují její vyjádření. Goggiaová se kromě gayů a leseb pustila také na další tenký led, který představují transgender sportovci. Tam se však její názory s těmi ostatních sportovců vesměs slučují.

„Ve sportu, když se muž přetransformuje v ženu, mají tyto osoby fyzické parametry, a to i na hormonální úrovni, které jim umožňují vyšší výkonnost. Proto si nemyslím, že je jejich účast (myšleno mezi ženami) správná,“ myslí si Goggiaová. Poprask však způsobila hlavně první část rozhovoru. Italka se poté na sociálních sítích omlouvala, nechtěla v žádném případě nikoho poškodit.

„Padající strom dělá větší hluk než rostoucí les. Lituji a omlouvám se všem lidem, kteří se cítili dotčeni větou z rozhovoru professional Corriere. Když jsem ta slova pronesla, rozhodně jsem nechtěla, aby měla diskriminační charakter,“ napsala na své sociální sítě a přidala image duhy, který homosexuály reprezentuje.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.