Sports

Lístky do Kataru mizí, už se jich prodalo přes 800 tisíc. Mistrovství už zná také nový míč


Přelom listopadu a prosince letošního roku se ze sportovního hlediska nebude nést ve znamení návratu zimních sportů, největší akcí bude bezpochyby fotbalový šampionát. Ten se bude hrát v netradičním čase, zájem o něj ale upadat nebude. Lístků do ochozů v dějišti v Kataru už se prodalo přes 800 tisíc.

Dost se toho namluvilo o korupci při volbě pořadatele, dost se toho namluvilo o dělnících, kteří při stavbách jednotlivých stadionů přišli o život. Jedna věc je ale jistá, mistrovství v Kataru bude. A to tak, že brzy. Kvalifikace je téměř u konce, zbývají už jen poslední tři místa. O těch bude jasno v červnu.

Už dnes v 18 hodin je na programu los základních skupin. Chybět nebude Brazílie, která se probila jako jediný tým v historii na všechny světové šampionáty, mezi postupujícími jsou také úřadující mistři z Francie nebo silná Argentina s Lionelem Messim. Zájem o turnaj tak bude enormní. A vlastně už je.

Pořadatelé před pár dny spustili první turnus, během kterého mohou fanoušci zakoupit lístky. Už teď je více než pravděpodobné, že se jich na Střední východ vypraví více než 800 tisíc. Vstupenky se prodávaly zajímavým způsobem, nejprve určil pořadí los, pak přišel na řadu systém „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Výsledek? 804 186 prodaných lístků. Nejvíce u domácího Kataru, pak také z Německa, Brazílie, USA, Saudské Arábie, Anglie nebo Mexika.

Nejrychlejší balon v dějinách

Kromě vstupenek spatřil světlo světa také nový míč. Fotbalisté se mohou těšit na ten, o kterém se říká, že bude nejrychlejší, který kdy světový šampionát zažil. Nese jméno Al Rihla, což v překladu z arabštiny znamená „cesta“. Zdobí ho modré a žlutočervené pruhy a do prodeje půjde za jedenáct dní.

Arabské plachetnice, kultura, architektura nebo vlajka Kataru. Z toho všeho si vzali tvůrci míče inspiraci. „Nový design umožní míči udržet během letu mnohem vyšší rychlost. Půjde o nejrychlejší a nejpřesnější míč v historii,“ prozradila agentuře SID designová šéfka firmy Adidas Franziska Löffelmannová.

Al Rihla je nástupcem Telstaru 18, se kterým se hrálo MS v roce 2018 v Rusku, před ním fotbalisté v Brazílii v roce 2014 kopali do Brazucy. Katarský balon bude chtít vzít prvenství, co se týče nejlepších míčů na mistrovství všech dob, balonu Jabulani z Jihoafrické republiky v roce 2010. Právě ten mnozí považují za nepřekonatelný.

Mistrovství světa v Kataru bude těšit fotbalové fanoušky po celém světě od 21. listopadu do 18. prosince letošního roku.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.