Sports

Liverpool volá po návratu ikony. Miláček Anfieldu bude za pár měsíců volný


Ještě předtím, než se stal součástí hvězdného tria s Lionelem Messim a Neymarem, působil útočník Luis Suárez v Liverpoolu. Sem přišel z Ajaxu, tady zažil skvělé časy a dával jeden gól za druhým. Do svého bývalého působiště v Premier League by se teď mohl po letech vrátit zpět. Za pár měsíců totiž bude bez smlouvy.

Dařilo se mu v Groningenu, zářil v Amsterdamu, jméno si udělal v Liverpoolu a doby své největší slávy zažil v Barceloně. Taková je vizitka uruguayského kanonýra Luise Suáreze, který v současné době hraje ve své domovině za Nacional Montevideo. Jeho přesun domů v létě vzbudil rozruch, po necelém půlroce už se ale v souvislosti s ním mluví o další změně adresy.

Kanonýr jihoamerické reprezentace se vrátil na rodný kontinent po konci v Atléticu Madrid. Možností měl více, kromě Anglie také Německo nebo Itálii. Rozhodl se ale pro comeback do klubu, kde s fotbalem ještě v minulém století začínal. Jenomže uplynulo pár měsíců a média už spekulují o tom, že by se mohl vydat zpět směr starý kontinent, tedy Evropa. Kam? Fans mají jasno.

Vrať se domů!

Destinací by se mohla stát Anglie, ze které odcházel do španělské Barcelony. V barvách Liverpoolu se ho bála celá Premier League, za klub z Anfield Road dal ve 133 zápasech mezi lety 2011 a 2014 celkem 82 gólů a na 47 jich dokázal přihrát. Pro fanoušky Reds dodnes platí za živoucí legendu, která pobláznila ulice tamního přístavního města.

Sociální sítě v čele s Twitterem jsou plné vzkazů. „Vrať se domů, Luisi,“ píše jeden z fanoušků Liverpoolu. „Měl by to alespoň zkusit,“ píše druhý. Liverpool v létě angažoval jeho krajana Darwina Núňeze, kterému by Suárez mohl podle fanoušků dělat jakéhosi mentora.

Jak daleko je plán o reality? Příliš daleko rozhodně ne. Suárez skutečně na konci října v Nacionalu skončí. Ne snad kvůli nedobrým výkonům, v 10 zápasech 4 góly dal a na 3 přihrál, uruguayská soutěž ale finišuje a stejně tak i Suárez. Jede se podle dohody, která říká, že po konci sezony konči v klubu také slavný útočník.

To, jestli se vrátí do Liverpoolu, je ale ve hvězdách.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.