Sports

Maltské dobrodružství odšpuntováno. Úvod Tipsport Malta Cupu vyšel Trnavě i Olomouci


Ostrov ve Středozemním moři v těchto dnech hostí turnaj čtyř týmů ze čtyř evropských zemí. Tipsport Malta Cup včera odstartoval herní část, ve které si to rozdali Slováci s Rakušany a Češi s Dány. Výsledek? Česká a slovenská výprava může slavit, úvod vyšel na jedničku Trnavě a Olomouci.

Čtvrtý ročník turnaje, který se hraje v rámci zimní přípravy na ostrově Malta, letos nabízí parádní podívanou. Už při pohledu na los je všem jasné, že o zajímavé souboje týmů ze čtveřice lig na „starém“ kontinentu nebude nouze. Celý turnaj se naplno rozjel včera odpoledne.

Úvodní vítězství brala Trnava

Jako první se do akce přihnala slovenská Trnava, která v zahajovacím utkání Tipsport Malta Cupu hostila Tirol. Obhájce titulu, jenž by rád uspěl i letos. Pokud se však má odrazit od úvodního představení, bude cesta k zisku poháru velice náročná.

„Level turnaje je letos vyšší, ale přijeli jsme sem vyhrát,“ hlásil hrdě rakouský kouč Thomas Silberberger. Jeho svěřenci mu ale velikou radost neudělali, s druhým týmem slovenské nejvyšší soutěže prohráli 0:2. Tirol hrál slušný fotbal, zlobila ho však koncovka.

To Slováci vlétli do druhé půle jako uragán a dvě šance proměnit dokázali. Obešli se dokonce i bez největší star Martina Škrtela, bývalého obránce Liverpoolu nebo Trabzonsporu. Ten by se mohl objevit na Maltě koncem týdne.

„Pokud bude mít v pořádku výstupní prohlídku, připojí se k nám,“ informoval trenér Trnavy Michal Gašparík. V dalším utkání čeká Trnavu ostrý test v podobě Olomouce. Ta na úvod zdolala čtvrtý tým dánské ligy, Aalborg.

Olomouc zaskočila Dány

Předzápasové predikce ve prospěch Olomouce příliš nemluvy. Trápícího se giganta české FORTUNA:LIGY na podzim zlobila forma, patří mu až desáté místo a lepší to nebylo ani na startu přípravy, kdy Olomouc prohrála s Trenčínem.

Malta ale zřejmě funguje jako výborný spouštěč. Hanáky čekal na úvod Aalborg, kterému v Dánsku patří čtvrtá příčka a na bednu ztrácí pouze dva body. Navíc, do Středomoří přivezla kromě áčka také početnou výpravu funkcionářů a mládežnických hráčů.

Olomouc se však Dánů nezalekla, zvítězila jasně 3:0 a do dalšího dění v turnaji se báječně naladila. „Viděli jsme kvalitní utkání s kvalitním soupeřem. Zvládli jsme to dobře, ale soupeře musím pochválit,“ hodnotil utkání olomoucký lodivod Václav Jílek.

Výsledek vypadá jednoznačně, nutno však říct, že ani Aalborg se neprezentoval špatným výkonem. Zdobila ho rychlost a kombinační hra, zlá byla z jeho pohledu pouze koncovka. Olomouc plus Aalborg. To budou ti hlavní kandidáti na triumf v Tipsport Malta Cupu.

Další zápasy jsou na programu v pátek 21. ledna.

Tipsport Malta Cup, 1. hrací den:

  • Trnava vs. WSG Tirol 2:0 (0:0). Góly: 51. Ivan, 83. Sabol
  • Olomouc vs. Aalborg 3:0 (1:0). Goly: 40. Jemelka, 59. Greššák, 82. Chytil
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close