Sports

Měsíc do bitvy s Velkou Británii. Pomalu se blíží hokejové MS, čeští followers věří v medaili


Necelý měsíc dělí hokejisty od startu letošního mistrovství světa. Hrát se bude ve Finsku v Helsinkách a v Tampere a Češi samozřejmě nebudou chybět. Do své domoviny přivede český národní tým nový kouč Kari Jalonen, který udává kádru pokyny od března. Jaký bude cíl? Bez medaile Češi přijet nechtějí.

Český hokej se po neúspěšných olympijských hrách otřásl v základech. Na lavičku národního výběru usedl po odvolaném Pešánovi finský lodivod Kari Jalonen, který má za cíl vytáhnout českou vlajku zpět na výsluní. Už má za sebou první nominace, první dva zápasy a první tiskové konference.

O co se bude snažit? Co chce týmu vštěpit? „Na mezinárodní scéně musí hrát dobře defenzivně i ofenzivně kompletní pětka. Pracujeme na tom. Pořád si ale musíme zachovat českou DNA,“ řekl Jalonen před několika dny. Času nemá na zbyt, už za měsíc se česká reprezentace představí na úvod mistrovství světa.

Soupeřem bude přesně 14. května Velká Británie, po ní Češi změří síly s dalšími šesti zeměmi. Mezi nimi třeba s Finy, Švédy nebo Spojenými státy americkými. Do té doby musí Jalonenova družina ladit formu. Má před sebou ještě několik přípravných zápasů, dnes od 17:10 vyzve Německo.

Červenka s otazníkem, Hrubec ne

Do první Jalonenovi nominace se vměstnali zejména hráči české Extraligy. Hrají dobře, Češi dvakrát porazili Rakousko, teď je čekají Němci. Jak to bude s nominací na mistrovství světa? Na tuto otázku se ptají mnozí. Všechno bude jasnější až po konci základní části NHL, trenér bude mít na výběr řadu variant.

Zatím se toho ví málo, třeba brankář Šimon Hrubec, který chytal na olympiádě v Pekingu, ale nepojede. Omluvil se z rodinných důvodu. Naopak Roman Červenka, stálice v dresu národního týmu, by jet mohl. Finský kouč mu hodlá telefonovat, podobně jako dalším několika reprezentantům.

„Samozřejmě sledujeme, jak se situace vyvíjí. Ale nejen v extralize. Stejně tak i ve švédské či švýcarské lize. Pár hráčům už sezona skončila a my je chceme osobně kontaktovat, abychom se pobavili o možnostech. Pak se budeme rozhodovat o tom, koho pozveme,“ říká Jalonen.

Mistrovství světa odstartuje už 13. května zápasy Francie a Slovenska, Německa a Kanady, USA s Lotyšskem a Norska s Finskem. Češi půjdou do akce o den později.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.