Sports

Montreal zachvátila Slafkovský mánie. Na úvodní gól čekala hala pouhých 20 vteřin


Dějiny slovenského hokeje před několika dny přepsal draft před nadcházející sezonou NHL. Juraj Slafkovský celému galavečeru kraloval, jeho krajan Němec se vyšplhal na druhé místo. První jmenovaný hokejista se upsal Montrealu a už teď vedení klubu i fanoušky svými kousky udivuje. Na přípravném kempu poprvé skóroval.

Nikdy v historii slovenského hokeje se nestalo, že by některý z jeho svěřenců vyhrál draft NHL. Juraj Slafkovský se ale letos postaral o změnu. Jako číslo jedna si ho vybral tým Montrealu Canadiens, za který bude od následující sezony hrát. Útočník v současné době ladí formu na přípravném kempu pro mladé naděje. A září.

Dařilo se mu hned během modelového zápasu, ve kterém spolu s dalšími talenty Slafkovský chtěl vedení klubu přesvědčit o tom, že si zaslouží místo v áčku. Soudě podle první akce s pukem bude mít místečko stoprocentně jisté. 18letý Slovák se už po 20 vteřinách chopil puku od obránce, vymíchal brankáře a bekhendem nekompromisně zakončil.

Jeho počínání při trénincích sledují stovky fanoušků, v dost možná největším hokejovém městě na světě už teď platí za obrovskou hvězdu. Není divu, jednička draftu má před sebou velkou budoucnost a být u zrodu její hvězdné kariéry chce být asi každý. Úsměv na tváří fandům kouzlí také fakt, že už košický rodák stihl podepsat smlouvu na tři roky.

Ne všichni mu úspěch přejí

Letošní draft napjatě sledoval také vyhlášený hokejový expert s prořízlou pusou Don Cherry. Analytik pořadu Hockey Nights in Canada televizní společnosti Sportsnet se rozpovídal o tom, že Montreal se Slafkovským sáhl vedle. Podle něj měl být jedničkou domácí Shane Wright, který nakonec skončil až čtvrtý.

„Sledoval jsem draft a jsem absolutně šokovaný. To, že Wright byl až čtyřka, je pro mě nepochopitelné,“ prohlásil Cherry. Wrighta si nakonec vybral nováček ze Seattlu, až za Šimonem Němcem ze Slovenska a Loganem Cooleym ze Spojených států.

„Canadiens měli draftovat našeho chlapce. Je to jednoznačně nejlepší hráč v ročníku, vždyť to uvidíte. Věřím, že generální manažer Canadiens Kent Hughes ví, co dělá. Pokud mu ale tah se Slafkovským nevyjde, všechna vina se snese na něj,“ myslí si.

O tom, zda bude mít pravdu, napoví až budoucnost.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.