Sports

Na českou MMA scénu padá bomba. Procházka může přepsat historii, v UFC zabojuje o titul


Může se stát šampionem. Může se stát šampionem UFC. A může se stát vůbec prvním Čechem, kterému se povede získat pás šampiona v této prestižní organizaci. Řeč je o Jiřím Procházkovi, českém MMA bojovníkovi, jemuž se doposud v Japonsku, USA i Spojených arabských emirátech dařilo při zápasení vlastně vše, co si zamanul. A nyní může svým výkonům nasadit královskou korunu. Dle zahraničních médií jej totiž čeká titulový zápas s Gloverem Teixeirou.

Český fighter zdolal v UFC nelehké soupeře. Zpravidla je zvládl navíc ukončit již v jednom z úvodních kol, dovolil si KO například loktem z otočky, za což mu tleskal nejeden fanoušek ve stoje. „Denisa“, jak je muž ze srdce Evropy přezdíván, drží sérii dvanácti výher v řadě, počítáme-li i organizaci Rizin, v níž působil od roku 2015.

Rodák z Hoštěradic si právem vysloužil třetí místo světového žebříčku v polotěžké váze. A za předvedené bitvy je odměněn. Dle ESPN, novináře Marcela Dorffa, Natea Latshawa a mnohých dalších velkých jmen proběhne v rámci UFC 274 souboj českého bijce s brazilským úřadujícím šampionem Gloverem Teixeirou. Ten by navíc měl bojovat na domácí půdě. Mluví se o tom, že toho večera zavítá UFC do Ria de Janeira.

Brazilec Teixeira, jak již bylo předestřeno, titul na kontě má. Pás šampiona vybojoval v zápase s Janem Blachowiczem v říjnu minulého roku. Nyní jej však čeká nesmírně náročná obhajoba, proti Gloverovi stane obrovský talent světové scény MMA Jiří Procházka.

Přímou cestou pro titul, tvrdí sebevědomě český ranař

Statistiky hovoří mírně ve prospěch českého bojovníka, 96% vítězných bitev ukončil Procházka před vypršením časového limitu. Navíc 89% všech klání ovládl díky KO. Teixeira je lepší na submise, více bitev utáhl i na body. Jeho čísla hovoří o tom, že v 85% jeho výher nedošlo na slova rozhodčích, nicméně jen polovinu svých úspěšných utkání zavíral na KO. Jiřímu by toto mohlo hrát do karet. V přímém ukončování svých soupeřů má přeci jen navrch.

Neskutečné ukončení Dominicka Reyese v podání Jiřího Procházky

K třaskavému duelu má dojít 7. května roku 2022. Dle nejnovějších informací proběhne galavečer UFC v Brazílii a Procházka celou nadcházející bitvu komentoval stručně a výstižně na svých sociálních sítích: „Je to tady, jdu si přímou cestou pro pás šampiona!“Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close