Sports

Nasedat, za pár hodin jedeme. Začátek sezony formule 1 vyhlíží jezdci, noví šéfové nebo VAR


Čekání je téměř u konce. Už za pár hodin odstartují první oficiální tréninky na Velkou cenu Bahrajnu vozů formule 1. Zítra je na programu kvalifikace, v neděli pak ostrý závod. Po fiasku v minulém ročníku se toho v seriálu dost změnilo, počínaje ředitelskými křesly a konče videem, které bude podobně jako ve fotbale pomáhat v nepřehledných situacích.

Fanoušci formule 1 už se víkendu nemohou dočkat. Všechny stáje a jejich jezdci už jsou v Bahrajnu, kde je v neděli v plánu první Velká cena letošní sezony. Do ní vstoupí elitní závodníci, nováčci, ale také řada novinek, díky kterým se má předejít situaci z loňska, kdy Verstappen na nových gumách vyfoukl titul Lewisi Hamiltonovi.

„Minulost už nic nezmění, ale zodpovědnost za své činy je klíčová. A my musíme zajistit, aby se něco podobného už nikomu v našem sportu nestalo,“ prohlásil před startem sezony Lewis Hamilton. Ten vloni v Abú Dhabí útočil na rekordní osmý titul, jenomže po restartu ho v posledním kole na čerstvých kolech předjel holandský rychlík Max Verstappen.

Bylo to fér? Nebo ředitel Masi při svolení k restartu pochybil? FIA se ke všemu postavila rázně a tehdejšího bosse závodů vyrazila. Na jeho místo teď usedla dvojice Eduardo Freitas a Niels Wittich. Někdejší ředitel závodů WEC a ředitel seriálu DTM. Obě by navíc premiérově mělo pomáhat také video, VAR známý z fotbalu se ukáže i ve formulích.

Další díl nekonečné rivality

Jak už bylo řečeno, vše je připraveno na start. Už dnes, tedy v pátek 18. března, se ve 13 hodin rozjedou závodníci v Bahrajnu do prvních tréninkových kol, v 16 hodin bude na programu trénink číslo dva. To samé bude následovat i zítra, jen s tím rozdílem, že místo čtvrtého tréninku už půjde o kvalifikaci.

Hlavní závod čeká jezdce v neděli v 16 hodin a diváci se budou mít na co těšit. Kromě Verstappena a Hamiltona vykazují skvělou formu také Norris z McLarenu, Sainz z Ferrari nebo Bottas z Alfy Romeo. Na první závod se těší také první Číňan v historii formule 1 Čou Kuan-jü, který pojede za Alfu.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close