Sports

Návrat legendy očima lékařů. Rychlé uzdravení Tigera Woodse považují za zázrak


V roce 2021 havaroval ve svém autě a nad jeho golfovým návratem visel velký otazník. Hvězda golfového světa se nakonec dokázala uzdravit a nastoupit na jeden z nejslavnějších turnajů Masters. Sportovní lékař považuje návrat Tigera Woodse za zázrak všech zázraků.

Sportovní doktor se novinářům svěřil, že návrat Tigera Woodse nechápe a přijde mu to naprosto fantastické. Kirk Campbell je ortoped a consultant na sportovní zdraví. Pracuje na Ortopedickém oddělení chirurgie na NYU Langone Health.

„Z ortopedického hlediska se dá Woodsův návrat považovat za zázrak moderní medicíny. Z fanouškovského hlediska je jeho návrat svědectvím elánu a obětavosti. Woods měl velmi, velmi těžké zranění pravé dolní končetiny. Musel podstoupit mnoho operací a velmi tvrdou rehabilitaci,“ říká doktor Campbell.

„Tohle všechno jen dokazuje jeho odhodlání a vůli vrátit se zpátky na hřiště. Jen při pohledu na něj jsem byl ohromen, co všechno dokáže lidské tělo za tak krátkou dobu dokázat,“ komentoval Woodssův stav lékař.

Slibný začátek, konec žádná sláva

Po mnoha spekulacích, zda se golfová hvězda vrátí zpátky na hřiště v Augustě, které se pyšní notoricky tvrdým terénem, se Woods nakonec po roční pauze ukázal a měl i slibný začátek.

„Moje rekonvalescence byla dobrá, všechno šlo tak, jak jsem potřeboval. Jsem velmi rád, že jsem se tak rychle uzdravil a moc za to děkuji svému týmu“, vzkázal Woods na svých sociálních sítích.

Woods v roce 2021 prožil velmi vážnou nehodu v autě, při které si zlomil horní a dolní část holenní a lýtkové kosti, které musely být při operaci stabilizovány kovovou tyčí. V následujícím roce se zdálo, že návrat už po takové nehodě není možný a sám Woods prozradil, že chtěl mnohokrát vrátit čas.

„Myslím, že je to docela pozoruhodné uzdravení a to jen dokazuje, že jako sportovec znovu a znovu ukazuje, že ze zranění, která by průměrného člověka vyřadila na velmi dlouhou dobu, se zotavil velmi rychle,“ říká Campbel. „Kdekdo by se na takový comeback vykašlal. On ale zabojoval a je na nejlepším hřišti s nejlepšími hráči. Prostě je to obdivuhodné,“ doplňuje sportovní lékař.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.