Sports

Neomluvitelné, lynčují média fandy Bochumi. Sudího trefili půllitrem do hlavy


Skandál, ostuda, trapas. Takovými výrazy média označují včerejší předehrávku 27. kola Bundesligy mezi Bochumí a Mönchengladbachem. Utkání bylo po 71 minutách přerušeno a nedohrálo se. Důvod? Fanoušci domácích trefili půllitrem pomezního rozhodčího do hlavy. Ten skončil až v nemocnici.

Je to teprve pár měsíců od doby, kdy se na stadiony konečně vrátili fanoušci. Co se ale týče rozhodčího, který se pohyboval na čáře v zápase mezi Bochumí a Gladbachem, měli raději zůstat doma. Vyhecovaný zápas se nedohrál a domácí publikum se postaralo o obří trapas. Sudí musel do nemocnice.

Všechno se seběhlo ve druhém poločase a za stavu, kdy domácí prohrávali o dva góly. Nálada byla ponurá, jeden z domácích fandů se tak rozhodl jednat. Když se k němu přiblížit pomezní rozhodčí, hodil na něj pivo a zasáhl ho přímo do hlavy. Oba týmy odešly do kabin, v 71. minutě souboj skončil.

„Je hrozná škoda, že zase můžeme hrát před 25 000 diváky a zápas nemá sportovní konec. Je to nepřijatelné, za ten incident je třeba se po všech stránkách omluvit,“ prozradil německým médiím sportovní ředitel domácího výběru Sebastian Schindzielorz.

Žádná výjimka

Pokud si říkáte, že něco takového bylo v Německu k vidění poprvé, a že jsou tamní fandové vesměs klidnější, pletete se. Před několika lety, přesněji v roce 2011, prohrávalo St. Pauli na domácím hřišti 0:2 se Schalke. Domácí fanoušek tehdy také v naštvání trefil někoho kelímkem.

Schytal to asistent hostujícího týmu, zápas byl v 88. minutě ukončen, Schalke vyhrálo kontumačně a St. Pauli v prvním zápase následující sezony muselo hrát nejméně 50 kilometrů od Hamburku, kde sídlí. Něco podobného teď hrozí také Bochumi, která se v Bundeslize pere o záchranu.

„V první řadě se musíte omluvit. Je to trapné a nepřijatelné. Je velmi smutné, že se zápas nemohl dohrát kvůli takové věci,“ zlobil se kouč domácích Markus Gellhaus. Osud jeho svěřenců je teď v rukou disciplinární komise a zástupců německé nejvyšší soutěže.

Je však jasné, že minimálně tučná pokuta trápící se klub nemine. Holt za hloupost se platí.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.