Sports

Nestárnoucí Buffon nemá dost. Prodloužil, parmskou svatyni bude strážit až do roku 2024


Italský veterán Gianluigi Buffon nehodlá aktivní kariéru končit. Do druholigové Parmy přišel v červnu 2021 a na konci února letošního roku prodloužil s klubem kontrakt na další dva roky. Za italský klub tak bude chytat i ve svých 46 letech.  

Čtyřiačtyřicetiletý brankář je fotbalovou legendou. Nastoupil do více než tisícovky profesionálních zápasů, premiéru si v dresu Parmy připsal už v sedmnácti letech. V dospělé kariéře vystřídal pouze tři kluby, ale dokázal v nich být velmi úspěšný.

V Juventusu, kde strávil podstatnou část své kariéry, desetkrát slavil zisk ligového titulu, čtyřikrát vyhrál pohár a šestkrát superpohár. Krátce působil také v PSG, za které ovšem odchytal jenom sedmnáct utkání.

Nesmazatelnou stopu zanechal také v reprezentačním dresu. V italských barvách nastupoval už v mládežnických kategoriích, za dospělé mužstvo odchytal celkem 176 utkání. V roce 2006 se stal mistrem světa, o šest let později získal stříbro z evropského šampionátem.

Ve druhé půlce tabulky

Obloukem se loni po více než třiceti letech vrátil do Parmy, kde svou úspěšnou kariéru odstartoval. Skoro dvoumetrový brankář v týmu nastupuje ve druhé nejvyšší soutěži a pokračovat v něm bude i v nadcházejících letech.   

„Je to krásný den, pro mě i celou mou rodinu. Stalo se to, co jsem si přál. Myslím, že to tak chtělo vedení klubu a vedle fanoušků snad i celé město,“ uvedl v pondělí rodák z Carrary.

Gianluigi Buffon naskočil v Serii B, tedy druhé nejvyšší italské soutěži, do 23 zápasů a v osmi z nich neinkasoval ani jednou. V brance chyběl pouze třikrát. Jeho Parma je zatím na 13. místě tabulky, ve 26 zápasech získala 32 bodů. Na play off, které se hraje po základní části, ztrácí italský celek devět bodů. Ve zbylých utkáních se tak pokusí, aby se do nadstavbové části ještě kvalifikoval.

„Jsem optimistický ohledně budoucnosti tohoto klubu. Je to pro mě krásná a vzrušující výzva,“ dodal Buffon, který je samozřejmě nejstarším hráčem týmu a zároveň také kapitánem mužstva.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.