Sports

Nevyšlo to, MS v házené bude bez Čechů. Bylo to těžké, smutní kouč Sabate


Poslední naděje na postup na mistrovství světa zhasla. Čeští házenkáři nestačili v play off na Severní Makedonii, doma ve Zlíně uhráli remízu, v napěchované hale ve Skopje ale museli skousnout hořkou porážku. Světový šampionát, který je na programu v lednu v polských a švédských halách, se bude muset obejít bez nich.

Čeští házenkáři odjížděli do Severní Makedonie plní optimismu. Věděli, že je nečeká lehká práce, ale věřili si. Postup na mistrovství světa, které bude hostit Polsko a Švédsko, byl na spadnutí. Po remíze ve Zlíně chtěl český tým soupeře překvapit na domácí půdě. To se ale bohužel podle představ nezdařilo.

Utkání bolelo, vyprodaná hala ve Skopje hnala za úspěchem domácí Severní Makedonce. Ti ve velké většině odvety vedli, Češi dotahovali až v závěru. Na otočku se ale nezmohli a končí. Sen o vytouženém postup se po výsledku 25:27 z pohledu českého výběru rozplynul jako pára nad hrncem.

„Možná kdybychom vyhráli první zápas, ztratili bychom náskok ve druhém. Nikdo nemůže říct, co by se odvíjelo jinak. Nikdy nevíte. Chtěli jsme odehrát skvělý druhý zápas, ten je vždy důležitější. Věděli jsme, že budeme muset hrát před vyprodanou halou ve Skopje fantasticky. Bylo to extrémně vyrovnané, rozhodovaly detaily,“ hodnotil utkání professional net České házené trenér Sabate.

Je třeba pokračovat

Postup sice nevyšel, Češi však nesmí věšet hlavy. Hráli dobře, zápas byl vyrovnaný, chyběl jen malý kousek. Češi v lednu byli součástí evropského šampionátu v Maďarsku a na Slovensku, teď bude jejich cílem postup na ten další, který se odehraje v roce 2024 v Německu.

Neúspěšná kvalifikace na MS ale samozřejmě bolí. „Měli jsme možnosti na to, jak převážit zápas na naši stranu. Bylo to těžké, soupeř má dobrý tým, hnala ho skvělá kulisa. Oproti prvnímu zápasu jsme se zlepšili, útok byl lepší,“ pokračuje Sabate.

„Musíme pokračovat v naší práci a naučit se zvládat klíčové momenty utkání. Bylo to vyrovnané, oba týmy jsou stejné kvalitativní úrovni. Jsem hrdý na všechny kluky a práci, kterou odvedli a odvádí. Samozřejmě jsme teď všichni zklamaní, mistrovství jsme chtěli. Ale je to sport a musíme pokračovat v práci professional budoucnost,“ doplnil zkušený kouč.

  • Severní Makedonie vs. Česko 27:25 (14:12). Česká sestava a branky: Mrkva, Mizera – Hrstka 5, Piroch 5, Choleva, Kašpárek 2, Babák 4, Číp 1, Petrovský 1, Vančo, Havran, Klíma 1, V. Patzel 4, Užek 1, Zeman 1, Franc.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.