Sports

Nikdo jí nevěřil, ale pak všem vytřela zrak. Jsme banda válečníků, říká kapitán Hejda


Vyvrcholení letošní sezony FORTUNA:LIGY je na programu až v neděli, Plzeň však může do zápasu s Baníkem vstupovat s čistou hlavou. Po včerejší remíze Slavie a své vlastní výhře na půdě Hradce slaví Viktoria zisk historicky šestého titulu v klubové historii. Titulu, který na západě Čech nečekal ani ten největší optimista.

Roky, kdy hrála Plzeň evropské poháry, v Lize mistrů narazila na Real Madrid nebo AC Milán, jsou dávno pryč. Během celé letošní sezony se Viktoria potýkala s problémy, jak finančními, tak zdravotními. Hráči mizeli ze zápasových soupisek jako na běžícím pásu, Plzeň řešila jiné věci než fotbal.

https://twitter.com/SportsNews24CZ/standing/1524479927843704832

I proto je zisk titulu tak sladký. „Tohle předčilo všechno, protože to bylo hrozně nečekané. Měli jsme napříč sezonou spoustu zraněných hráčů a i když byly některé zápasy upachtěné, tak jsme je vyhrávali,“ řekl professional klubový net trenér ­Michal Bílek.

Jeho družina prohrála v lize naposledy 31. října, kdy dohrávala zápas se třemi červenými kartami a ze slávistického Edenu odjížděla s porážkou 0:2. Od té doby se veze na vlně remíz a výher, která skončila až ziskem titulu. Pro kouče Bílka, který už vyhrál titul jako trenér se Spartou, jde o něco nečekaného.

Oslavy hodné šestinásobných mistrů

Po vítězném zápase v Hradci slavili plzeňští fotbalisté v kabině, pak po cestě domů, dnes ráno je pak vítalo hlavní město Plzeňského kraje. Fotbalisté navázali na úspěchy z minulých let a ukončili tříletou nadvládu pražské Slavie v české nejvyšší fotbalové soutěži.

„Jsme banda válečníků. Nikdo nám nevěřil, od začátku jsme byli zaškatulkovaní, že budeme rádi jen za poháry, počítalo se jen se Slavií a se Spartou, ale teď jsme tady a jdeme slavit,“ říkal po včerejším zápase s Hradcem kapitán vítězného týmu Lukáš Hejda.

Jaké jsou klíče ok úspěchu? Silná mentalita, detailní rozbory soupeře v podání kouč Bílka, ale také efekt Jean-David Beauguel. Francouzský snajpr je s 18 góly nejlepším střelcem ligy a zejména jeho zásluhou může Plzeň slavit. Mluví se o tom, že by měl po sezoně odejít pryč, už teď je ale jasné, že bude republiku opouštět jako mistrovský hrdina.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close